Ünlü sanatçı Nil Burak hastaneye kaldırıldı

Ünlü şarkıcı, besteci ve yorumcu Nil Burak, konser için gittiği Kıbrıs’ta hastaneye kaldırıldı.

01 Ağustos 2021 Pazar, 15:05
Ünlü sanatçı Nil Burak hastaneye kaldırıldı
Abone Ol google-news

Usta sanatçı Nil Burak, konser için bulunduğu Kıbrıs'ta aniden rahatsızlandı.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Nil Burak bugün öğle saatlerinde 2.5 saat süren bir ince bağırsak operasyon geçirdi.

Magazinkolik'in edindiği bilgilere göre başarılı geçen bir operasyonun ardından rutin uygulama olan yoğun bakımda tutulan Nil Burak'ın bilincinin açık, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

NİL BURAK KİMDİR?

Nil Burak, 27 Nisan 1948 tarihinde Kıbrıs Cumhuriyeti, Lefke’de üç kardeşin en küçüğü olarak doğmuştur. Asıl adı Pembe Nihal Munsif’dir. Babası narenciyeci ve sinemacılık yapıyordu. Nil Burak, Kıbrıs Güzel Sanatlar Derneği’nin korosunda şarkı söylemeye başladı. Kıbrıs Amerikan Kız Koleji’nden mezun oldu. 1963 yılında Rumların saldırılarından kaçarak Lefke’den Lefkoşa’da bir ailenin yanına sığındılar. Daha sonra İngilizcesini ilerletmek için İngiltere’ye halasının yanına gönderildi. Londra’da iken amatör olarak Londra Gallipoli Restaurant’ta sahneye çıktı.

1969 yılında Ankara’da İngiliz sefaretinde sekreter olarak çalıştı. Bu arada görücü usulü bir evlilik yaptı,1971’de boşandı.