Usta oyuncu Ayberk Atilla yaşamını yitirdi

Oyuncu Ayberk Atilla bu sabah yaşamını yitirdi. Sanatçı bir süredir tedavi görüyordu. Ayberk Atilla 71 yaşında hayata veda etti..

21 Ocak 2017 Cumartesi, 09:58
Abone Ol google-news

<video:663496>


Oyuncu Ayberk Atilla bu sabah hayatını kaybetti. Sanatçı bir süredir tedavi görüyordu. Ayberk Atilla 71 yaşında hayata veda etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından yapılan açıklamada, Atilla'nın hayatını kaybettiği belirtilerek, "Değerli sanatçılarımızdan Ayberk Atilla ağabeyimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesine, tüm sevenlerine ve Türk tiyatrosuna başsağlığı dileriz." ifadelerine yer verildi.

Geçtiğimiz hafta mesane kanseri teşhisi koyulan Ayberk Atilla, hastanede müşahede altına alınmıştı. Atilla, yakalandığı kanserin etrafa yayılmaya hevesli bir kanser olduğunu belirtirken, kemoterapi tedavisine ise uzak olduğunu ifade etmişti.


KİRALIK AŞK OYUNCULARINDAN AYBERK ATİLLA'YA VEDA

Yaşama veda eden Atilla'nın son olarak rol aldığı Kiralık Aşk'ın oyuncuları acı haberi alır almaz sosyal medya hesaplarından duygusal paylaşımlarda bulunarak dizinin Sadri Usta'sına veda etti.

İŞTE O MESAJLAR:

ELÇİN SANGU:  "Ani vedalara hiçbir zaman alışamadım.Hep çok güzel gülerdi Ayberk abim.Huzur içinde kalsın..."

KEREM FIRTINA: " Temizlendi mi peki abi, dedim. Yoo, sıçramış hatta. Ama beni biliyorsun, gülerim ben, dedi. Güldü. Ayberk Atilla, hayatımda tanıdığım en iyi insandı."

SALİH BADEMCİ: "Bu vedan gerçekten çok zamansız oldu. Mekanın cennet olsun Sadri usta. "

MÜJDE UZMAN: "Çok üzgünüm.. Hoşçakal Ayberk abi. "

NERGİS KUMBASAR: "Çok üzgünüm,melek gibi bir insanı kaybettik.Ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyorum,başımız sağolsun."

ONUR BÜYÜKTOPÇU: "Allah rahmet eylesin. Tüm sevenlerinin başı sağolsun."

CENAZESİ YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Ayberk Atilla için 22 Ocak Pazar günü Saat 11:00'de Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yılmazer sahnesinde tören yapılacak.

Usta sanatçı Şakirin Camii'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

1946 doğumlu sanatçı, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Sanat hayatına 1967 yılında Lale Oraloğlu Tiyatrosu'nda başladı. Sırasıyla Münir Özkul Tiyatrosu, Altan Karındaş Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Üç Maymun Kabare, Enis Fosforoğlu Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul gibi topluluklarda çalıştı. Sinema ve dizi filmlerde de rol alan Atilla, bir süre aranın ardından yeniden tiyatroya dönerek, BKM Oyuncuları kadrosuna katıldı. Atilla'nın oynadığı çok sayıda film, dizi, tiyatro oyunu bulunuyor.

Ayberk Atilla Kimdir?

Ayberk Atilla 18 Eylül 1946 yılında İstanbul'da doğmuştur. Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olan sanatçı, sanat hayatına 1967 yılında Lale Oraloğlu Tiyatrosu'nda başladı. Sırasıyla Münir Özkul Tiyatrosu, Altan Karındaş Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Üç Maymun Kabare, Enis Fosforoğlu Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul gibi topluluklarda çalıştı. Sinema ve dizi filmlerde de rol alan Atilla, bir süre aranın ardından yeniden tiyatroya dönerek, BKM Oyuncuları kadrosuna katıldı.

Ayberk Atilla son olarak TRT 1'de yayınlanan 80'ler dizisinin bakkalı olarak karşımıza çıkmıştı. Mehmet bakkal karakterine hayat veren Ayberk Atilla, yakın zamanda popüler dizilerden Kiralık Aşk dizisinde de Sadri Usta karakterini canlandırıyordu.