Van'da patlama: 2 şehit, 1 yaralı

Van’ın merkez İpekyolu ilçesinde yola döşenen EYP’nin imhası sırasında meydana gelen patlamada 2 polis memuru şehit oldu, 1 polis yaralandı.

10 Mayıs 2016 Salı, 10:19
Abone Ol google-news

<video:530775>

Olay, saat 09.30 sıralarında merkez İpekyolu ilçesi Hacıbekir Mahallesi Karlıova sokakta meydana geldi. Yola patlayıcı döşendiği ihbarını alan polis, bölgede geniş güvenlik önlemi alarak olay yerine bomba imha uzmanları sevk edildi. Yapılan inceleme ve güvenlik önlemlerini ardından bomba imha edilmek istenirken, patlama meydana geldi. Meydana gelen patlamada, 2 polis şehit oldu, 1 polis de yaralandı.

Yaşanan olayın ardından bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Patlamanın yaşandığı sokak ve çevresine giriş ve çıkışlar yasaklanırken, bölgede ise hava destekli operasyon başlatıldı.  

ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ AÇIKLANDI

Van'da PKK'liler tarafından yola döşenen patlayıcıyı imha ederken meydana gelen patlamada şehit olan polis memurlarının kimlikleri belirlendi.

Şehitlerin bomba uzmanı Ferhat Arslan ve Ahmet Çam olduğu açıklandı. Vanlı olan Ferhat Arslan ile Ankara nüfusuna kayıtlı Ahmet Çam'ın çok iyi iki arkadaş oldukları ve emniyet teşkilatında 'ayrılmaz ikili' olarak adlandırıldıkları belirtildi.