Xbox One geriye uyumluluk sistemi gelişmeye devam ediyor

Yüzlerce Xbox 360 oyununu Xbox One’ da da oynama imkanını kullanıcılarına sunan Microsoft, üç yeni oyunu daha sistemine katıyor. Peki bu oyunlar neler? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

16 Ekim 2016 Pazar, 18:54
Abone Ol google-news

Çıkışı 2001’li yıllara dayanan Xbox, oyun konsolu pazarında başı çeken firmalar arasında süregeliyor. Microsoft tarafından geliştirilen ve firmanın oyun sektöründeki en önemli payı olan Xbox, 2006 yılına kadar 24 milyondan fazla olan bir satış rakamına ulaştı. Başarısını Xbox 360 ile de devam ettiren firma 64 milyon satışla da oyun sektöründe üst sıralara yerleşti. Ayrıca firma Microsoft Live çatısı altında kullanıcılarına hizmet verip, dijital olarak da oyun alma imkanını bu konsolda sunmaya başladı. Xbox 360, Microsoft’un devrim niteliğinde diyebileceğimiz bu konsol birçok oyuna ev sahipliği yapmıştı. Xbox One’ın çıkışının ardından firma kullanıcıları için “Geriye Uyumluluk Sistemi” adıyla sunduğu servis, çeşitli Xbox 360 oyunlarını firmanın sekizinci nesil oyun konsolu olan Xbox One’da da oynayabilme imkanını veriyor. Her geçen gün büyüyen oyun arşivine firma üç yeni oyunu daha getirmeye hazırlanıyor.


Efsane Bir Seri de Kullanıcılarla Buluşacak!
Yüzlerce oyunu geriye uyumluluk sistemine çoktan eklemiş olan Microsoft,  Silent Hill serisinden bir oyunu da arşivine katıyor.Firma Silent Hill:Downpour, Eat Lead ve Puzzle Quest adlı oyunları sistemine eklemeye hazırlanıyor. Kullanıcılar eğer dijital olarak bu sürüme daha önceden sahipse Silent Hill için 4.52 GB, Eat Lead için 5.53 GB, Puzzle Quest içinse 80 MB gibi bir indirme yapmak durumunda. Xbox 360 diskine sahip kullanıcılar direkt oyunun keyfini sürebilirler.
Eğer oyunları satın almak isterseniz dijital olarak Silent Hill:Downpour için 20$, Eat Lead için 15$ ve Puzzle Quest için 10$ ücret ödemeniz gerektiğini belirtelim.

Plantronics yeni kablosuz kulaklık modellerini tanıttı