Yapımcılar 'Kadın olmasın da kim olursa olsun' dedi

6 Nisan'da vizyona gireceği açıklanan “No Time To Die”ın yönetmen koltuğunda Cary Joji Fukunaga otururken, senaryoda Fukunaga ile birlikte son yılların en popüler TV yıldızlarından, “Fleabag” adlı dizinin yazarı, yapımcısı ve başrol oyuncusu Phoebe Waller-Bridge'ın imzası var.

16 Ocak 2020 Perşembe, 15:19
Abone Ol google-news

Daniel Craig'den sonra kim James Bond olacak sorusuna yapımcıların yanıtı ilginç.

“Casino Royale”dan bu yana tam 14 yıldır James Bond rolünü üstlenen ve toplamda 5 film boyunca smokini çıkarmayan Daniel Craig önümüzdeki aylarda vizyona çıkacak “No Time To Die”ın ardından yerini yeni bir isme bırakacak. Craig'in “Bırakıyorum” açıklamasını yaptığından bu yana bir sonraki James Bond'un kim olacağına dair sayısız spekülasyon yapıldı, birçok isim ortaya atıldı. Hatta kimileri yeni James Bond'uun bir kadın tarafından canlandırılma olasılığını bile dillendirdi. 007 rolü için adı geçen kadın oyuncular arasında Naomi Harris, Priyanka Chopra, Gillian Anderson, Angelina Jolie, Emily Blunt, Elizabeth banks, Emilia Clarke gibi isimler vardı.

Elbette bu konuda son sözü serinin yapımcıları söyleyecek. Uzun zamandır James Bond filmlerinin yapımcılığını sürdüren Barbara Broccoli ve Michael G. Wilson, sektörün önde gelen yayınlarından Variety dergisine bu konuda açıklama yaparak sis perdesini biraz olsun dağıttılar; ama bunun herkesi mutlu ettiğini düşünmek çok kolay değil doğrusu. Barbara Broccoli konuyla ilgili olarak “Yeni Bond herhangi bir ırktan ya da renkten olabilir ama kesinlikle erkek olacak” dedi. Broccoli sözlerini şöyle sürdürdü: “Bence kadın oyuncular için yeni karakterler yaratmalıyız, güçlü kadın karakterler. Ben bir erkek karakteri alıp bir kadına oynatmayı doğru bulmuyorum. Bence kadınlar bundan çok daha ilgi çekiciler.”

6 Nisan'da vizyona gireceği açıklanan “No Time To Die”ın yönetmen koltuğunda Cary Joji Fukunaga otururken, senaryoda Fukunaga ile birlikte son yılların en popüler TV yıldızlarından, “Fleabag” adlı dizinin yazarı, yapımcısı ve başrol oyuncusu Phoebe Waller-Bridge'ın imzası var. Öte yandan filmin şarkısını da genç pop fenomeni Billie Eilish yazıp söyleyecek. 18 yaşındaki Eilish böylelikle bu görevi üstlenen en genç sanatçı oldu.