Yarın Cumhuriyet Pazar günü!

Koronavirüs salgınında hafta sonu sokağa çıkma yasakları sürerken, iki gün önce okurlarımızla buluşuyoruz.

28 Mayıs 2020 Perşembe, 19:09
Yarın Cumhuriyet Pazar günü!
Abone Ol google-news

Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Okan Oflaz, çocukluğundan bu yana hayvan hakları aktivisti. Oflaz'dan derneğin İstanbul’daki çiftliğini, sponsor arayışlarını, ölmek üzereyken kurtardıkları canların hikâyelerini dinledik. Sakura’nın Kiraz’ı, gözleri görmeyen Hannak’ın yaşama sevinci, bir bacağını kaybeden Hande’nin hikâyesi sizleri hem hüzünlendirecek hem de mucizelere inanmanızı sağlacak. Oflaz ile Hazal Ocak söyleşti...

İpek Özbey, türkülere tutkuyla bağlı opera sanatçısı Gonca Birol Bahar’la müzik yolculuğunu konuştu. Soma ağıdıyla yürekleri dağlayan Bahar, İstanbul Üniversitesi’nde hoca. Türkü söylerken arındığını söylüyor.

Elçin Poyrazlar, siber güvenlik uzmanı, eski polis şefi Mesut Demirbilek’le söyleşti. Demirbilek, 2005’te emniyetten emekli oldu, şimdi kendi şirketinde hizmet veriyor. Geleceğin suç tipleri tahmini oldukça iç karartıcı Demirbilek’in. “Evdeki doğal gaz ve fırına yapılacak müdahale ile evde veya iş yerinde yangın çıkarılabilecek. Aracınız seyir halinde iken bir anda fren yaptırarak veya hızlandırarak kaza yapmanıza neden olabilecek” diyor.

Figen Yanık, Rize’de başlayan çay hasadını, üretici Sevim Taşkın’la konuştu. Taşkın, makasın olmadığı ellerin yara olduğu yıllardan bugüne, çay toplamayı anlattı. Bahçelerin geleceği belirsiz diyor. “Çünkü gençlere bu iş cazip gelmiyor....”