Yılmaz Vural’a “Anamıza avradımıza küfür edin” tepkisi

Adana Demirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural’ın Vartaş Elazığspor maçından sonra yaptığı “Anamıza avradımıza küfür edin” açıklamasına Pro Lisans kursiyerleri bir bildiri yayımlayarak tepki gösterdi.

31 Mayıs 2016 Salı, 10:58
Abone Ol google-news
<video:538896>

Adana Demirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural’ın Vartaş Elazığspor’yu yendikleri maçtan sonra yaptığı “Taraftarlarımıza söyledim 90 dakika sabredin, 91.dakika maç bittiğinde anamıza avradımıza küfür edin” çok konuşulmuştu. 2015-2015 Pro Lisans kursiyerleri Vural’ın bu açıklamasına tepki göstererek bir bildiri yayınladı.

2015-2016 PRO LİSANS KURSİYERLERİ ORTAK BİLDİRİSİ

Saygıdeğer spor kamuoyuna,

23 mayıs 2016 Pazartesi günü oynanan Adana Demirspor – Vartaş Elazığspor PTT 1.lig Play-off 2.maçı sonrasında Sn.Yılmaz Vural’ın verdiği röportajında sarfettiği “Taraftarlarımıza söyledim 90 dakika sabredin, 91.dakika maç bittiğinde anamıza avradımıza küfür edin” sözlerini Türk antrenörleri olarak tasvip etmiyoruz ve şiddetle kınıyoruz.
Tüm spor müsabakaları sonucu ve niteliği ne olursa olsun oyunculara,antrenörlere ve diğer paydaşlarına, en değerli varlığı ailelerine küfür etme hakkını kimseye vermez.

Ayrıca böylesine büyük kitlelerin önünde yapılan bu tür davranış ve açıklamalar gelecek nesiller için çok kötü örnek teşkil etmektedir.

Bu açıklamayı bu tarihte yapmamızın sebebi; centilmence ve çok zorlu bir yarışa giren değerli takımlarımızın motivasyonunun bozulmaması arzumuzdandır.

Bu vesile ile bu zorlu yarışın içinde olan,kazanan ve kaybeden tüm takımlarımızı tebrik eder yeni sezonda başarılar dileriz.

Bayram K.Bektas¸, Emre As¸ık, Engin Çalıs¸ır, Erol Bulut, Ersin Aka, ?Ferda Ramanlı, Fuat N.Buruk, Hakan Ertürk, I·rfan Buz,? K.HakanYılmaz, Levent Açıkgöz, M.Erdal Alpaslan, Mustafa Kaplan, Mustafa Sarıgül, Nedim Yigˆit, Ogün Temizkanogˆlu, Özgür Zengin, Sebahattin Akbayrak, Semih Özü, S¸eref Çiçek, Tas¸kın Güngör, Turgay Karslı?, Ufuk I·skender ve Vedat I·nceefe

Saygılarımızla…