Yumruğunu masaya vurdu, sert konuştu

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili konuşan CHP lideri, 'sandığa gitmeyeceğiz' diyenler ile tatilcilere sert çıktı.

Yayınlanma: 14.07.2014 - 13:45
Abone Ol google-news

“Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kampanyasına destek için il, il, ilçe ilçe belde belde köy köy dolaşarak katkıda bulunmak istiyoruz” diyen CHP’nin önceki kurmayları, yöneticileri, bakanları ve milletvekilleri de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Merkezi’ndeki toplantıda bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu masaya vurarak konuştu: Tıpış tıpış sandığa gideceksiniz - VİDEOPartililere seslenen Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında yumruğunu masaya vurması dikkat çekti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 'Sandığa gitmeyeceğiz' diyenleri 'tuzu kurular' olarak niteleyen CHP lideri, "O zaman hiç şikayet etmeyeceksin. Oturacaksınz oturacağın yerde. Ülkene karşı sorumluluk hissediyorsan adam gibi çalışacaksın. Bütün yükü birisinin sırtına yıkacaksın, sonra ahkam keseceksin" dedi.

TATİLCİLERE SERT ÇIKIŞ: TIPIŞ TIPIŞ SANDIĞA GİDECEKSİNİZ

Kılıçdaroğlu'nun gündeminde tatilciler de vardı. "Tatil hakkınız ama masalarda oturup ben oy kullanmayacağım diye ahkam kesmek demokrasiye inanmamaktır. Birgün gelir sıra size de gelir" diye konuşan Kılıçdaroğlu, "Bir gün gelir sizin tatil yapmanız da engellenir. Tatilcileri anlamakta zorlanıyorum. Her kuruşun hesabını sorulmasını istiyorsak, senin hayatına birisi gelip müdahale etmesin diye düşünüyorsan, sandığa gideceksin, şakası yok Ekmeleddin İhsanoğlu'na oyunu vereceksin. Adam gibi tıpış tıpış sandığa gideceksiniz. Diktatör bozuntusunun bu ülkede cumhurbaşkanı olmasına izin vermeyeceksiniz" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı, partisinin yarın yapılacak toplantısında Erdoğan'ın ailesiyle ilgili 'yeni bir' yalanını açıklayacaklarını söyledi.

CHP'den salondakileri güldüren kitap: RecepLarusse - VİDEO


En Çok Okunan Haberler