'Yüzlerce İran taburu Suriye'de'

İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu üyesi Cevad Kerimi Kuddusi, "Suriye'de İran'dan yüzlerce tabur var. Zafer haberlerini bir Suriyeli komutanının ağzından duyuyorsunuz ancak arka planında İranlı güçler bulunuyor" dedi.

04 Kasım 2013 Pazartesi, 17:12
Abone Ol google-news

İranlı bir milletvekili ülkesinin Suriye ’de yüzlerce taburunun bulunduğunu söyledi.

İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu üyesi Cevad Kerimi Kuddusi, bir toplantıda yaptığı konuşmada İran’ın Suriye’de yüzlerce taburunun olduğunu ifade etti.

Yarı resmi İSNA ajansının haberine göre, İranlı vekil, “Suriye’de İran’dan yüzlerce tabur bulunuyor. Suriye ordusunun kazandığı zafer haberlerini bir Suriyeli komutanının ağzından duyuyorsunuz ancak onun arka planında İranlı güçler bulunuyor” diye konuştu.


İRAN HEYETİNİN ZİYARETİYLE ESAD YÜREKLENDİ

Kuddusi, ABD ’nin Suriye’ye müdahale olasılığın yüksek olduğu Eylül ayı başında 3 kişilik üst düzey heyetle birlikte Şam’ı ziyaret ederek Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la görüşmüştü.

Söz konusu ziyarete atıfta bulunan Kuddusi, “ABD’nin Suriye’ye saldıracağının söylendiği zamanda Şam’daki tüm elçilikler kapatıldı. Ancak İran’dan resmi bir heyet aileleri ile birlikte Suriye’ye gitti ve bu Beşar Esad’ı yüreklendirdi” dedi.