Zeytin yağında yeni ürün: Çiğ yağ

TARİŞ, sınırlı sayıda üretilen yeni zeytinyağı ürünü Çiğ Yağ'ı tüketicilerle buluşturuyor.

08 Mayıs 2010 Cumartesi, 09:37
Abone Ol google-news

TARİŞ'ten yapılan yazılı açıklamada, yeni ürün Çiğ Yağ'ın sınırlı miktarda üretildiği ve ilk kez zeytinyağının porselen şişede tüketicilere sunulacağı belirtildi.

Ürünün şişesinde bir Türk motifi olan Çintemani simgesinin bulunacağı, bunun ölümsüzlüğün ve sağlığın sembolü zeytin ağacının doğadaki iktidarını anlattığı vurgulandı.
Sektöründe öncü olan Porland'ın kalite güvencesi ile üretilen porselen şişenin, dayanıklı yapısı ve kolay temizlenmesi ile zeytinyağını saklamak için ideal ortam oluşturduğu, ürünün sadece TA-ZE mağazalarında satışa sunulacağı bildirildi.

Türkiye ve dünyada franchise sistemi ile hizmet veren TA-ZE mağazalarının, zeytinyağları, zeytinler, gurme ürünler, kişisel bakım ürünleri, aksesuarlar ve kitaplar ile zengin bir ürün gamına sahip olduğu kaydedildi.

İzmir Konak Pier, İstanbul Suadiye ve İstinye Park, Toronto ve Chicago'daki TA-ZE mağazaları ile www.ta-ze.com.tr internet sitesinden, Türkiye'nin yanı sıra Amerika ve Kanada'daki tüketicilere online sipariş verme imkanı sunulduğu kaydedildi.
 

Çiğ yağ nedir?

Yere düşmeden, darbe almadan, bekletilmeden, granit taş değirmenlerde hamur haline getirilen zeytin taneleri, özel torbalara alınır. Üst üste yığılan ve taşla ezilen özel torbalardaki zeytinlerden yağ süzülür. Hiçbir işlem görmeden, sulu baskı uygulanmadan, damla damla, kendi kendine süzülen bu yağ, Çiğ Yağ olarak adlandırılıyor.

Çiğ Yağ, her zeytin sıkım işleminde çok az miktarda çıkan, bu nedenle çiftçinin genellikle sadece kendisi için ayırdığı değerli bir yağdır. Halk arasında zeytin sütü, burun, tekne, kavata yağı olarak da bilinen bu yağ, zeytin meyvesinin tüm şifasını, tüm doğallığı ile içinde barındırır. Filtre edilmediği için rengi berrak değildir.

Mikrop barındırmayan ve su emmeyen porselen şişe, bu özellikleriyle uzun ömrün simgesi zeytin ağaçlarından gelen bu değerli sıvının saklanması için uygun bir ortam oluşturur.