Zorla evlendirilmek istenen genç kadın nikah salonundan polis baskınıyla kurtarıldı

Adana’da zorla evlendirildiğini ileri süren genç kadın, nikah töreninden polisi arayarak yardım istedi. Polis töreni basıp genç kadını kurtarırken, annesini polis merkezine götürdü. Polis merkezine götürülen aile Ceylan'ı evlendirmekten vazgeçti.

30 Haziran 2020 Salı, 10:49
Abone Ol google-news

Adana'da 22 yaşındaki Ceylan Beyazkaya annesi ve yakınları tarafından bir kişiyle evlendirilmek üzere Seyhan Belediyesi Nikah Müdürlüğüne getirildi.

"BENİ KURTARIN"

Ancak Beyazkaya evlenmek istemediği için törenden bir fırsatını bulup 155 polis imdat hattını arayarak "Beni zorla evlendirecekler, şu an Seyhan Belediyesi Nikah Salonundayız, ben evlenmek istemiyorum beni kurtarın" diyerek yardım istedi.

Bunun üzerine polis ekipleri nikah salonuna baskın düzenledi. Polis genç kadını salondan dışarı çıkartıp dinledi. 

Genç kadının yakınları ve annesi de hem olayı görüntüleyen basın mensuplarına hem de polislere tepki gösterdi.

Genç kadın uzun süre polis arkasında gözyaşı döktü. Polis koruma altına aldığı genç kadını bir süre sonra araca bindirip polis merkezine götürdü. Polis daha sonra ifadesini almak için anneyi de polis merkezine götürdü.

AİLE, CEYLAN'I EVLENDİRMEKTEN VAZGEÇTİ

Ceylan Beyazkaya'nın ailesi, kızlarını evlendirmekten vazgeçti. Beyazkaya, ailesinden şikayetçi olmazken, sığınma evine gitmek de istemedi. Bunun üzerine polis merkezinde yapılan görüşmenin ardından Ceylan Beyazkaya ve ailesi, eve birlikte döndü.