AKM'de 100. yıl özel gösterimi: 'Yüzünde Yüzler' seyirciyle buluşacak

Devlet Tiyatroları, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılını Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Tiyatro Salonu'nda özel bir gösterim ile taçlandıracak. "Yüzünde Yüzler" oyunu 31 Ekim Salı günü (yarın) saat 20.00'de seyirci ile buluşacak.

Yayınlanma: 30.10.2023 - 21:47
AKM'de 100. yıl özel gösterimi: 'Yüzünde Yüzler' seyirciyle buluşacak
Abone Ol google-news

Türk tiyatrosunun asırlık çınarı Devlet Tiyatroları, 100. yılını kutladığımız Cumhuriyet'imizi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Tiyatro Salonunda özel bir gösterim ile taçlandırmaya hazırlanıyor.

Bu kapsamda İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun sahneleyeceği "Yüzünde Yüzler", Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, bir ulusun milli mücadele, TBMM'nin kuruluşu, vatanın kurtuluşu ve nihayet Cumhuriyetin ilan edilmesiyle taçlanan yüz yıllık tarihsel kesitini görsel ve işitsel bir şölene dönüştürecek. "Yüzünde Yüzler" 31 Ekim Salı günü, saat 20.00'de AKM Tiyatro Salonunda seyirci ile buluşuyor.

"Vatan bağrına düşman dayasın hançerini, bulunur elbet kurtaracak bahtı kara maderini" düsturuyla bizi millet yapan, özgürce yaşadığımız bir ülkeye kavuşturan tüm adsız kahramanlara selam, sevgi ve bir saygı duruşu niteliğinde bu işitsel görsel şölenin rejisi Zafer Kayaokay'a ait, proje koordinatörü ise Derya Keyf. Dekor tasarımı Hakan Dündar'a, kostüm tasarımı Burcu Melek Bozan ile Dilek Kaplan'a, ışık tasarımı Önder Arık'a, oyun müzikleri Can Atilla'ya, koreografisi Pınar Ataer'e ait olan ve korrepetitörlüğüne Melikcan Zaman ile Türkü Deyiş Çınar'ın imza attığı oyunda, İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçıları Berrin Akhasanoğlu, Doruk Nalbantoğlu, Ebru Aytürk Şayan, Fatih Dokgöz, Hakan Güneri, Mehlika Balkan, Metin Belgin, Orhan Kurtuldu, Şebnem Dokurel Topçuoğlu, Tansel Öngel, Tayfun Erarslan ve Yeşim Gül'e yine İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçılarından oluşan yaklaşık 120 kişilik dev bir kadro eşlik etmekte.  

İstiklal mücadelesinin 100 yıllık tarihinin anlatıldığı bu görsel ve işitsel şölen sonrası da Atatürk Kültür Merkezi Fuaye alanında 100. Yıl’a özel bir de kokteyl düzenlenecektir. 


En Çok Okunan Haberler