Tayfun Pirselimoğlu'nun filmi 'Kerr' 22 Nisan'da vizyonda

Yönetmen Tayfun Pirselimoğlu’nun aynı adlı kendi romanından sinemaya uyarladığı ‘Kerr’ adlı son filmi İstanbul Film Festivali’nden hemen sonra 22 Nisan’da vizyona girmeye hazırlanıyor.

Yayınlanma: 05.04.2022 - 17:05
Tayfun Pirselimoğlu'nun filmi 'Kerr' 22 Nisan'da vizyonda
Abone Ol google-news

Tayfun Pirselimoğlu’nun yeni filmi "Kerr" 41. İstanbul Film Festivali’nde yarıştıktan sonra 22 Nisan’da vizyonda sinemaseverlerle buluşacak. Filmin İstanbul prömiyeri ise festivalin Ulusal Yarışma bölümünde 18 Nisan Pazartesi akşamı Atlas Sineması’nda yapılacak.Dünya prömiyerini 37. Uluslararası Varşova Film Festivali’nde yapan "Kerr" Türkiye prömiyerini yaptığı 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film bölümünden ‘En İyi Yönetmen’, ‘En İyi Müzik’ ve ‘Film-Yön En İyi Yönetmen’ ödülleriyle dönmüştü.

BAŞROLDE ERDEM ŞENOCAK VAR

Tuhaf bir kasabadaki tren istasyonunda işlenen cinayetin tek tanığı olan Can’ın kendini çıkılmaz bir cehennemin içinde bulmasıyla yaşananların absürt ve alegorik bir dille anlatıldığı "Kerr"in başrollerinde Erdem Şenocak ve Jale Arıkan yer alırken, onlara Rıza Akın, Ali Seçkiner, Gafur Uzuner, Melih Düzenli, Sinan Bengier ve Mutallip Müjdeci eşlik ediyor.

Yapımcılığını Gataki Film tarafından Vildan Erşen’in üstlendiği film Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Creative Europe Media, Eurimages, Greek Film Center ve CNC tarafından desteklendi. Görüntü yönetmenliğini Andreas Sinanos’un yaptığı ‘Kerr’in müziklerini Nikos Kypourgos, kurgusunu Ali Aga, sanat yönetmenliğini ise Natali Yeres üstlendi. Türkiye-Yunanistan-Fransa ortak yapımı ‘Kerr’ 22 Nisan’da Başka Sinema dağıtımıyla Türkiye’de sinemalarda gösterime girecek.

PİRSELİMOĞLU'NUN SERGİSİ DE BAŞLIYOR

Tayfun Pirselimoğlu’nun ‘Kerr’ başlığı altındaki kişisel resim sergisi de 15 Nisan-14 Mayıs tarihleri arasında Istanbul Concept Gallery’de sanatseverlerle buluşacak.


İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler