Özgür Özel'den 'değişim' çıkışı: Yüzde 85'i istiyor, CHP bu talebe karşı çıkmamalı

Adıyaman İl Başkanlığı'ndaki basın toplantısında konuşan Özgür Özel, CHP'li üyelerin yüzde 85 oranında değişim istediğini belirterek "Resmi anket sonuçlarını hepimiz görüyoruz. CHP'nin bu değişim talebine karşı durulmaması lazım" diye konuştu.

Yayınlanma: 23.10.2023 - 20:52
Özgür Özel'den 'değişim' çıkışı: Yüzde 85'i istiyor, CHP bu talebe karşı çıkmamalı
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Grup Başkanı Özgür Özel, CHP Adıyaman İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, genel başkan olması halinde yapmayı planladığı vaatlerini anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisinin değişim kadrosundan bahseden Özel, şöyle devam etti:

"Bu partiyi biz tartıştırmak, zayıf düşürmek, hırpalamak değil, güçlendirmek, gençleştirmek, birleştirmek ve iktidar yapmak için yola çıktık. Cumhuriyet Halk Partisi'nde değişim hangi kadrolarla yapılacak, eskilerle mi değişecek sorusunun 2 tane yanıtı var. Cumhuriyet Halk Partisi'nde önceki dönemlerde görev ve sorumluluk üstlenmiş arkadaşlarımızdan genel başkanımızın yanında olanlar var. Bizim bu tarafta olanlar da var ama arada bir fark var. Genel başkanın yanında olan büyüklerimiz genel başkan devam biz devam diyorlar. Bizim bu tarafta ben devam diyen kimse yok. Gençlerle devam, yeni kadrolarla devam. Değişime dönüşüme devam. Partinin rotası iktidar olmalı değişim bizden başlamalı diyorlar."

Özel, CHP'nin genç ve etkin kadrolardan oluşacağını belirterek, "Önümüzdeki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi'nin dinamik genç, etkin, yetkin kadrolarını göreceksiniz. Ancak orada bir, yeni isimler, iki, örgütün ta kendisini göreceksiniz. Değişim sürecini hep söylediğim gibi vefalı götürmeliyiz." dedi.

'CHP'NİN BU DEĞİŞİM TALEBİNE KARŞI DURMAMASI LAZIM'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu incitecek söylem ve ifadelerden kaçındıklarını aktaran Özel, "Cumhuriyet Halk Partisi kendi dönüşümünü bir an önce gerçekleştirmezse toplumda yaratılan umutsuzluk ve tolumdaki kırgınlık biran önce tamir edilmezse bunun sonucunda hem yerel seçimlerde hem de partinin tümü zarar görecektir. Bu konuda yapılan bütün ölçümler, CHP'li üyelerin yüzde 85 oranında değişim talep ettiğini söylüyor. Resmi anket sonuçlarını hepimiz görüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu değişim talebine karşı durulmaması lazım. Değişim sürecini hep söylediğim gibi vefalı götürmeliyiz. Dikkat ederseniz Sayın Genel Başkanımızı incitecek, onu üzecek rencide edecek ifadelerden kaçındığımız partimizi gelecekte zora sokacak ifadelerden kaçındığımız süreci yaşıyoruz" dedi.

CHP'yi zora sokacak ifadelerden kaçındıklarını dile getiren Özel, "Dikkat ederseniz sayın genel başkanımızı incitecek, onu üzecek, rencide edecek ifadelerden kaçındığımız, partimizi gelecekte zora sokacak ifadelerden kaçındığımız bir süreci yaşıyoruz. Ben yarın, 6 Kasım günü partinin sırtına yük olacak, dert olacak hiçbir tutum içinde olmam. Çünkü ben bu partinin evladıyım ve bu partiye zarar verecek hiçbir şey istemem." ifadelerini kullandı.

Özel, konuşmasının ardından partisinin delegeleriyle görüştü.


İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler