HEDEP'ten 'yerel seçim' çıkışı: 'Batı stratejisi'ni açıkladı

HEDEP Eş Genel Başkanı Oruç, yerel seçimde batı illerinde izleyecekleri stratejiyi açıkladı. Bu illerdeki aday adaylık başvurularına ilişkin genelgenin örgütlerine gitmiş olduğunu vurgulayan Oruç, İzmir'de çok sayıda adaylık başvurusu beklediklerini kaydetti.

Yayınlanma: 07.12.2023 - 20:06
HEDEP'ten 'yerel seçim' çıkışı: 'Batı stratejisi'ni açıkladı
Abone Ol google-news

İzmir'de Bayraklı Belediye Salonu'nda düzenlenen programda konuşan HEDEP Eş Genel Başkanı Tulay Hatımoğulları Oruç, herkesin partilerinin yerel seçimlere ilişkin kararını beklediğini kaydetti.

"Yerel seçimlerde aday gösterecek misiniz?" sorularıyla karşılaştıklarını aktaran Oruç, "Batı'da buna, parti meclisinde karar vereceğiz" dedi.

Yerel seçimlerde Batı'da da kazanmak üzerine strateji kurduklarını belirten Oruç, "Şu konuda çok kararlıyız ve netiz; hangi kentte yaşıyorsak, hangi belediyesinin sınırlarında yaşıyorsak orada temsil edileceğiz. Bunun başka çaresi yok" diye konuştu.

Partisinin yerel seçimlere ilişkin stratejilerini belirlediğini ifade eden Oruç, şunları kaydetti:

"Birinci ve ikinci olduğumuz belediyelerde, aday adaylığı başvurularını zaten erken bir zamanda başlattık. Biz halkımızın talebi üzerine bu yerel seçimlerde adaylarımız ve eş başkan adaylarımızı, belediye meclis üyelerinin önemli bir kısmının ön seçimle gerçekleşeceğini zaten biliyorsunuz. Bunun yanı sıra en çok merakla beklenen Batı'daki stratejimiz. Buradaki temel yaklaşımımız, bizim bununla ilgili adaylık başvurularına dair genelgemiz şu anda örgütümüze gitmiş olacak. Batı'da da adaylık başvurularımız başlıyor. İzmir'den de başta kadınlar ve engelli kardeşlerimiz ve gençler olmak üzere çok sayıda adaylık başvurusu beklediğimizi bilin."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon