Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Balbay'a konuştu: Adaylık, Abdullah Gül, Peker...

Gazetemiz yazarı Mustafa Balbay, bugünkü köşesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeyi paylaştı.

Yayınlanma: 06.09.2022 - 08:28
Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Balbay'a konuştu: Adaylık, Abdullah Gül, Peker...
Abone Ol google-news

Gazetemiz yazarı Mustafa Balbay, bugünkü "Kılıçdaroğlu ile sohbet... Adaylık... Gül... Peker... Parti içi..." başlıklı köşe yazısında, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeyi aktardı. 

CHP Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen görüşmede, Kılıçdaroğlu'nun en çok konuşmak istediği konunun iktidara geldiklerinde yapacakları projeler olduğunu belirten Balbay, "Önceki seçimlerde dile getirilen projeler daha da geliştirilmiş, daha akılda kalıcı ve anlaşılabilir olması için çaba harcanmış. Türkiye’nin “merkez ülke” olması, işsizliğin çözümü, her aileye gelir garantisi, köylerin bir üretim yeri ve çekim merkezi haline getirilmesi, herkesin konut sahibi olması, gençlerin ülkeyi terk etmeyi kafalarından çıkarması için önlerine konacak seçenekler.. Her biri kalınca bir dosyayı dolduruyor..." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun Balbay ile yaptığı görüşmede gündeme dair sorulara verdiği yanıtlar şöyle:

ABDULLAH GÜL’ÜN ADAYLIĞI

Biz altı lider yeni seçilecek cumhurbaşkanı ile birlikte yapılması gerekenleri konuşuyoruz. Temel konularda mutabıkız. Ancak henüz masada isimlendirme yapmadık. Herkes aday olma hakkına sahiptir. Elbet sayın Gül de... İnsanlar aday olarak görmek istediği kişilerin adını telaffuz edebilir. Bizim 6’lı masada isim değerlendirmemiz yok. İstanbul, Ankara, öteki belediye başkanlarımız gayet güzel çalışıyorlar. Görevlerinin gereğini yerine getiriyorlar.

PEKER'İN İDDİALARI

Peker, mafya içindeki bir kişi olarak içeriden bilgi veriyor. Zaten mafyatik örgütler bu yolla çökertilir. Savcıların bir şey yapmasına gerek yok. Sedat Peker’in söylediklerini sıralayıp ifade alacaklar. Tek tek kişilerle uğraşmak yerine köklü bir temiz eller operasyonu gerekli. Ancak çarkın içindekiler çarkı temizleyemezler. Burada ana sorun savcılar değil, başsavcılar.

ERKEN SEÇİM OLUR MU?

Türkiye seçim atmosferine girdi. Öyle ya da böyle erken seçim görünüyor. Yaptıkları son değişikliğin uygulanabilmesi için bir yıl geçmesi gerekiyor ya, nisandan sonra seçim güçlü olasılık...

SANDIK GÜVENLİĞİ

Sandık güvenliğini şimdiden örgütlemeye başladık. Kusura bakmasınlar YSK’ye güvenmiyoruz. 81 ildeki sandık sorumlusu belli. İlçe başkanlarımız onları zaman zaman arayıp sağlama yapıyor.

EKONOMİK KRİZ

Ekonomi, Nebati olayı falan değil. Onu aştı. Günübirlik yaşıyorlar. Tam bir talan ekonomisine döndü. Giderayak ne bulursak götürelim, diyorlar.

BEŞLİ ÇETE

Beşli çete bir ara bizimle diyalog ortamı aramıştı. Artık bıraktılar. Umutlarını yitirmiş olmalılar.

Devlet kurumlarından bize bilgiler gelmeye devam ediyor. Bunları arkadaşlarımız değerlendiriyor. Hemen kullanma amacı da gütmüyoruz. 

HELLALEŞME SÖZÜ

Helalleşme beklediğimden daha çok karşılık buldu. Tersine helalleşme de söz konusu oluyor. Bize gelip “Geçmişte size çok haksızlık ettik” diyorlar... Sadece bizde değil dünyada da otoriter yönetimler döneminin sonuna geliniyor. Değişim Türkiye’den başlayacak.

Bu iktidar gidici. Halk bu kararı verdi. Her şey bizim daha fazla güven vermemize bakıyor. Bunun için Anadolu’yu dolaşıyoruz. Muhtarlarla toplantı yaptığımız gün vali de toplantı koyuyor. Ama çoğunlukla bizi tercih ediyorlar.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler