Merdan Yanardağ'ın kitaplarını imzalamak için gazeteci ve yazar dostları imza gününde buluşuyor

Tutuklu gazeteci Merdan Yanardağ'ın kitaplarını imzalamak için gazeteci ve yazar dostları imza gününde buluşacak.

Yayınlanma: 23.09.2023 - 13:23
Merdan Yanardağ'ın kitaplarını imzalamak için gazeteci ve yazar dostları imza gününde buluşuyor
Abone Ol google-news

Gazeteci, yazar, TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ 27 Haziran 2023 tarihinden bu yana haksız, hukuksuz bir biçimde tutuklu.

Kendi tutuklanmasını “Mevcut hukuk, suçun işlenip işlenmediğine bakmıyor, kendisine muhalif olana, tehdit olarak gördüğü kişilere yöneliyor. Suç bulamaz ise icat ediyor” diye ifade eden Merdan Yanardağ 4 Ekim 2023 Çarşamba günü mahkemeye çıkacak.

Merdan Yanardağ’ın tutuklanmasına başından itibaren itiraz eden ve serbest bırakılmasını isteyen birçok yazar ve gazeteci hem bu hukuksuzluğa ve 4 Ekim Çarşamba günü yapılacak duruşmaya dikkat çekmek, hem de dayanışmak için 30 Eylül 2023 Cumartesi günü bir araya gelerek onun kitaplarını imzalayacaklar.

“Merdan Yanardağ’a Özgürlük Platformu Girişimi”nin düzenlediği etkinliğe Adnan Özyalçıner, Ayşen Şahin, Barış Terkoğlu, Ceyda Karan, Esra Alkan, İsmail Saymaz, Miyase İlknur, Murat Taylan, Musa Ağacık, Mustafa Köz, Namık Koçak, Necdet Saraç, Orhan Bursalı, Timur Soykan, Yaşar Aydın ve Zafer Arapkirli katılacak.

Kitap gelirlerinin TELE1’e aktarılacağı etkinlik 30 Eylül 2023 Cumartesi günü, saat 14.00’de Beyoğlu İstiklal Caddesi Mısır Apartmanı No:163 Kat:1’deki Yüksek Ticaret  Marmara Lokali’nde, yapılacak.

Önce 30 Eylül’de saat 14.00’de Beyoğlu’nda sonra da 4 Ekim’de saat 10.30’de Çağlayan Adliyesi önünde buluşma gerçekleştirilecek.İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler