Özdağ, Erdoğan'ın Davutoğlu davetini yorumladı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ahmet Davutoğlu'nu AKM'nin açılışına davet etmesini yorumladı. Özdağ, "Başkanlık Kurulu’nda gündeme geldi bu davet. Bize de ilginç geldi” dedi.

29 Ekim 2021 Cuma, 15:35
Özdağ, Erdoğan'ın Davutoğlu davetini yorumladı
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak olan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) açılışına eski Başbakan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da davet edildi.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu’nun davete katılamayacağı, açılışta Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın yer alacağı açıklandı. 

Öte yandan Gelecek Partisi'nin kurulduktan sonra ilk kez bir resmi davete çağırılması, “Erdoğan ittifakı genişletmek mi istiyor” yorumlarına neden oldu.

“BAYRAMLAŞMALARA BİLE DAVET ETMİYORDU”

Odatv'ye konuşan Özdağ, “AK Parti bayramlaşmalara bile davet etmiyordu. İki yıldan sonra bu ilk” diye belirtti.

Ahmet Davutoğlu’nun açılışa neden katılmayacağı sorusuna da yanıt veren Özdağ, “Bu konu Başkanlık Kurulunda kararlaştırıldı. Sayın genel başkan da benim katılmamı uygun gördü. Zaten kendisi daha önce ufak bir asansör kazası geçirmişti. O yüzden bu tür davetlerde yer alması sağlığı açısından şimdilik uygun görülmüyor” dedi. 

“BİZE DE İLGİNÇ GELDİ”

Gelecek Partisi’nin açılışa Selçuk Özdağ’ın katılacağını bildirmesinden sonra Turizm Bakanlığı’nın önce kabul ettiğini ardından da “Davetiye kişiye özel o yüzden Sayın Ahmet Davutoğlu’nun katılması gerekiyor” şeklinde yanıt verildiği öğrenildi.

Bu duruma da açıklık getiren Özdağ, “Turizm Bakanlığı daha sonra arayarak davete benim katılabileceğimi bildirdi. Ben de partimi temsilen AKM açılışına katılacağım” dedi.

Haberde, “Bu daveti nasıl yorumladınız” sorusuna ise “Başkanlık Kurulu’nda gündeme geldi bu davet. Bize de ilginç geldi” diye yanıt verildiği ifade edildi.

“Bundan sonrası için Cumhur İttifakı ile bir temas olur mu?” sorusuna da yanıt veren Özdağ, “Biz parlamenter sistemi savunuyoruz. Hangi parti bu sistemi tartışacak ve bunun üzerine konuşacaksa oturur değerlendiririz” ifadelerini kullandı.