Pehlivan ve Terkoğlu gündeme getirmişti: Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'FETÖ ve ABD' açıklaması

Gazetemiz yazarları Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun gündeme getirdiği, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın örgüt toplantılarına gittiği belirtilen, "FETÖ ve ABD'ye bilgi verdiği" iddia edilen yardımcıları hakkında açıklama yapıldı.

Yayınlanma: 10.02.2022 - 17:59
Pehlivan ve Terkoğlu gündeme getirmişti: Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'FETÖ ve ABD' açıklaması
Abone Ol google-news

Milli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, FETÖ'yü öven, ABD'ye bilgi aktardığı ve ByLock kullanıcısı olduğu iddia edilen yardımcıları hakkında basın açıklaması yaptı.

Gazetemiz yazarı Barış Pehlivan, Hulusi Akar'ın yardımcıları Şuay Alpay ve Alpaslan Kavaklıoğlu hakkındaki FETÖ ile bağı olduğuna dair şüpheler üzerine yaşanan yeni gelişmeleri aktarmıştı. Pehlivan, Kavaklıoğlu'nun FETÖ övgüleri ile Türkçe olimpiyatlarındaki konuşmasını ortaya çıkarmış, Alpay'ın ise örgüt toplantılarına katıldığına dair FETÖ davasında itirafçı olan ismin açıklamalarını gündeme getirmişti.

"FETÖ VE ABD'YE BİLGİ VERİYOR" İDDİASI

Öte yandan gazetemiz yazarı Barış Terkoğlu'na konuşan, TSK içinde FETÖ’ye yönelik soruşturmalar açtığı için kumpaslarla hedef alınan emekli Askeri Hâkim Ahmet Zeki Üçok ise Milli Savunma bakan yardımcıları Muhsin Dere ve Yunus Emre Karaosmanoğlu ile ilgili "FETÖ ve ABD'ye bilgi veriyor" iddiasını öne sürmüştü.

Ayrıca Terkoğlu bugünkü yazısında, Milli Savunma Bakanı yardımcılarından Muhsin Dere'nin ByLock kullanıcısı olduğu, Yunus Emre Karaosmanoğlu'nun ise "FETÖ ve ABD'ye bilgi verdiği" iddiasını hatırlattı. Terkoğlu, "Bakanlık, AKP kökenli bakan yardımcılarıyla politikleşti. Ancak dört bakan yardımcısının da geçmişindeki eylemler, tartışmaları bitirmek bir yana, daha da alevlendirdi. Öyle ki, yazıyı bitirirken, TSK’nin tepesinde bulunan kritik bir isimde FETÖ’nün ankesörlü aranmasının tespit edildiğini, kafaların daha da karıştığını öğrendim" dedi.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Milli Savunma Bakanlığı'ndaki FETÖ'ye övgüleri ve ABD'ye bilgi sızdırdıklarına yönelik bulgular ortaya çıkan isimler üzerine basın açıklaması yapıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, iddiaların doğru olmadığı öne sürüldü. "Milli Savunma Bakanlığı'nın dört bakan yardımcısı hakkında sistematik bir karalama kampanyası başlatıldığı" iddia edilen açıklamada, FETÖ ve terör örgütleriyle mücadele edildiği ifade edildi.

“HER TÜRLÜ HUKUK YOLUNA BAŞVURULMAKTADIR”

Bakanlığın açıklaması şöyle:

“Millî Savunma Bakanlığı ülkemizin hak, alaka ve menfaatlerini korumak ve 84 milyon vatandaşımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için Cumhuriyet tarihimizin en yoğun mücadelesini büyük bir başarı ile vermektedir. Mehmetçiğin yurt içinde ve yurt dışında kazandığı başarılar, Bakanlığımızın bu günkü yöneticileri ve bugünkü komuta kademesinin idaresinde gerçekleşmektedir.

Özellikle terörle mücadelenin büyük bir kararlılıkla yürütüldüğü bu dönemde bir basın kuruluşu tarafından dört Bakan Yardımcımız üzerinden Bakanlığımıza yönelik sistematik bir iftira ve karalama kampanyasının başlatıldığını ve bu iftiraların da yine Sayın Bakanımız ve Bakanlığımıza yönelik iftiralarından dolayı tazminata mahkûm edilen CHP Grup Başkan Vekili tarafından şuursuzca, önyargılı ve bağnaz bir yaklaşımla tekrar edildiğini ibretle izliyoruz.

Geçerli hiçbir mesnedi ve hukuki dayanağı olmayan iddialar, hakkında Türk Silahlı Kuvvetleri ile amir ve komutanlara karşı güven hissini yok etme niyetinden dolayı yargı organlarınca verilen mahkûmiyet kararı bulunan bir şahıs aracılığıyla gündeme taşınmaya çalışılmaktadır. Bu iddia ve iftiraları ortalama bir akıldan ve izandan yoksun olarak, büyük bir düşmanlık tavrı içerisinde ortaya atmak gayri ahlaki bir davranıştır. Ayrıca gaflettir ve halkımızı yanıltmaya yönelik art niyetli bir çabadır.

Bu iftiraların özellikle;

  • FETÖ ile mücadelemizin yoğun bir şekilde sürdüğü, ­
  • İcra edilen operasyonlarla terör örgütü PKK/KCK’ya son yılların en büyük darbelerinin vurulduğu, ­
  • Terör örgütünün bitirilme noktasına getirildiği bir dönemde ve Kış Kartalı Harekâtı ile aynı zamanda başlamış olmasını da manidar buluyoruz.

İftiralarla ilgili Bakanlığımız tarafından ilgili basın kuruluşuna cevap ve düzeltme metinleri gönderilmiştir.

Bunun yanında Bakan Yardımcılarımız tarafından da suç duyurusu dâhil her türlü hukuk yoluna başvurulmaktadır.

Bakanlığımız, basınımızın bilgi ihtiyaçlarını şeffaflıkla karşılamaktadır. İftiralarla oluşturulmaya çalışılan karalama kampanyalarına karşı da hukuk çerçevesinde mücadelemiz sonuna kadar sürecektir.”


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler