Pervin Buldan'dan Devlet Bahçeli'ye 'Amedspor' yanıtı

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye bir takımdan da bahsedilemez" diyen MHP lideri Devlet Bahçeli'ye kürsüden yanıt verdi. Buldan, "Amed vardır, Amedspor vardır, olmayacak olan sizlersiniz. Amedspor gol atmaya devam edecektir" diye konuştu.

Yayınlanma: 07.03.2023 - 14:34
Pervin Buldan'dan Devlet Bahçeli'ye 'Amedspor' yanıtı
Abone Ol google-news

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin TBMM'deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Buldan kürsüde, "Bizim için Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye bir takımdan da bahsedilemez" diyen ve Bursa'daki provokasyona sahip çıkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.

"AMED VARDIR, VAR OLMAYA DEVAM EDECEK"

Buldan şöyle konuştu:

"Hükümetin küçük ortağı biraz önce yaptığı konuşmada, ırkçı saldırılara, 90'ların karanlık çetelerine bir kez daha sahip çıktı. Amed yok dedi, Amedspor yok dedi. Ben de buradan bir kez daha diyorum ki; Amed vardır, var olmaya devam edecektir. Amedspor vardır, var olmaya devam edecektir. Amedspor gol atmaya devam edecektir. Olmayacak olan, bu seçimde gidecek olan sizlersiniz. Irkçı konuşmalarınızla, saldırgan tavırlarızla gitmeye mahkumsunuz ve bizler sizi göndereceğiz."

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli, geçen hafta oynanan TFF 2. Lig maçında Amedsporlulara saldıran Bursaspor taraftarını kürsüden selamlayarak ırkçı saldırı için 'milli duruş' nitelemesi yapmıştı.

MHP lideri, şu sözleri kullanmıştı:

"Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor’dan bahsedilemeyecektir. Bursa’da küçük bir azınlık olan terör yandaşlarının stadyumu tahrik etmesi, çıkan olayların Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi rezalettir. Türk ile Kürt arasına düşmanlık tohumu ekmeye kalkan kim varsa, koparılması gereken çıban başıdır. Diyarbakırspor’un Amedspor olarak nitelendirilmesi bizim nezdimizde yok hükmündedir. Bursaspor taraftarlarını buradan selamlıyorum, milli duruşlarından dolayı tebrik ediyorum."

NE OLMUŞTU? Bursaspor ile karşılaşan konuk takım Amedspor'un futbolcuları ve teknik ekibi, ev sahibi taraftarlar tarafından saldırıya uğramış ve tribünlerde 1990'lı yıllardaki faili meçhul cinayetlerin sembolü 'Beyaz Toros' ve 'Yeşil' posterleri açılmıştı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler