TİP'li İrfan Değirmenci: İtirazlar belki sonucu değiştirecek

TİP İzmir 2. bölge milletvekili adayı İrfan Değirmenci kesinleşmemiş sonuçlara göre milletvekili seçilemedi. Sosyal medyadan paylaşım yapan Değirmenci, "Yapılan itirazlar belki sonucu değiştirecek ama bir Sezen Aksu şarkısıyla başlayan kampanyayı bir başka Sezen Aksu şarkısıyla kapatalım..." ifadelerini kullandı.

Yayınlanma: 15.05.2023 - 15:11
TİP'li İrfan Değirmenci: İtirazlar belki sonucu değiştirecek
Abone Ol google-news

Türkiye İşçi Partisi (TİP) adayı İrfan Değirmenci, partisinin milletvekili çıkaramadığı İzmir’in sonuçlarıyla ilgili sosyal medya hesabından yaplaşımda bulundu.

“Yapılan itirazlar belki sonucu değiştirecek” diyen Değirmenci, "90.000'e yakın İzmirliye teşekkürlerimle"  paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Yapılan itirazlar belki sonucu değiştirecek ama bir Sezen Aksu şarkısıyla başlayan kampanyayı bir başka Sezen Aksu şarkısıyla kapatalım.

Harika bir Turgut Uyar şiiriyle:

Hepinize iyi niyetle gülümsüyorum

Hiç birinizle döğüşemem

Siz ne derseniz deyiniz

Benim bir gizli bildiğim var

Sizin alınız al, inandım

Morunuz mor, inandım

Ben tam kendime göre

Ben tam dünyaya göre

Ama sizin adınız ne?"

'STRATEJİK OY' TEPKİSİ

Son dönemde sıkça tartışılan 'stratejik oy' kampanyasına da tepki gösteren Değirmenci, aday olduğu bölgedeki oy oranlarını paylaştı ve 'stratejik oy' kullanımının MHP'ye kazandırdığını ifade etti.

Değirmenci, bölgede Yeşil Sol Parti'nin 86 bin 743 oyla 1 vekil, MHP'nin 84 bin 722 oyla 1 vekil aldığını, TİP'in ise 83 bin 423 oyla kazanamadığını vurgulayarak "Stratejik oy safsatası, CHP'de Hacer Foggo'yu da TİP'de beni de vekil yapamadığı gibi MHP'ye bir vekil kazandırmış görünüyor. Sonuçlar birbirine çok yakın. Avukatlarımız görev başında" ifadelerini kullandı.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler