Kasımpaşa'dan harcama limitlerine tepki: 'Haksız rekabet'

Kasımpaşa Spor Kulübü, TFF harcama limitlerine ilişkin açıklama yaparak tepki gösterdi.

Yayınlanma: 25.06.2024 - 22:19
Kasımpaşa'dan harcama limitlerine tepki: 'Haksız rekabet'
Abone Ol google-news

Kasımpaşa Spor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından açıklanan harcama limitlerinde talimat değişikliği yapılması için başvuruda bulunduğunu belirtti.

Kulüpten yapılan açıklamada, TFF Kulüp Lisans Kurulunun Süper Lig takım harcama limitlerini belirlerken, ligi 5. sırada tamamlayan lacivert-beyazlıların limitinin 246 milyon 647 bin 933 lira olarak hesaplandığı ifade edildi.

Kasımpaşa'nın en düşük harcama limitine sahip kulüp olduğunun vurgulandığı açıklama, şu şekilde devam etti:

"Kulübümüz 2023-2024 futbol sezonunu, yine düşük bir harcama limitine rağmen başarılı bir şekilde tamamlamışsa da bu başarısının devamı yine tablodaki en düşük harcama limitine tabi tutulması karşısında oldukça güçleşmektedir. Bu durumun devamının haksız rekabete sebebiyet vereceği sabittir."

Lacivert-beyazlı kulüp, borcunun olmadığına da dikkati çekerek açıklamasını şu şekilde tamamladı:

"TFF tarafından hesaplanan harcama limitlerinin aynı lig içerisindeki kulüpler arasındaki rekabeti bozmaması amacıyla gerekli çalışmaların yapılması gerekmektedir. Kulübümüzün finansal kuruluşlara ve 3'üncü şahıslara hiç borcunun olmaması gözetildiğinde kendi kendine yeten kulüplerin mağduriyetinin giderilmesi maksadıyla talimat değişikliği yapılması yönünde kulübümüz tarafından TFF'ye başvurulduğunu, TFF'yi gerekli işlemleri yapması için göreve davet ettiğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz."


İlgili Haberler