Cumhuriyet yazdı: Hatay Valiliği, çadırda yaşam savaşı veren Şahutoğlu ailesinin sesini duydu

Deprem felaketinde en büyük yıkımı yaşayan Hatay’da barınma sorunu nedeniyle birçok yurttaş hâlâ çadırlarda kalıyor. Konuya ilişkin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın “20 Eylül itibarıyla çadırda kalan vatandaşımız bulunmuyor” açıklaması yaptığı gün Cumhuriyet’e konuşan ve çadırda kalan depremzedeler, “Sesimizi duyan yok mu” çağrısında bulunmuştu.

Yayınlanma: 11.11.2023 - 03:00
Cumhuriyet yazdı: Hatay Valiliği, çadırda yaşam savaşı veren Şahutoğlu ailesinin sesini duydu
Abone Ol google-news

Haberimizin ardından Hatay Valiliği, çadırda kalan Şahutoğlu ailesi ile iletişime geçerek konteyner ihtiyacını karşıladı. Hatay Vali Yardımcısının kendilerini ziyarete geldiğini belirten Özge Şahutoğlu, "Aynı gün konteyner geldi. Vali yardımcısı eşimi İçişleri Bakanı ile de görüştürdü. Her türlü sorunla ilgileneceklerini belirttiler. Kendilerine ulaşmak için her yolu denediğimizi söyledik. İnanmak istiyoruz. Cumhuriyet gazetesine minnettarız. Haberiniz sayenizde kışın başımızı sokabileceğimiz bir yerimiz oldu" dedi.

“BİZİ DE DUYUN”

Öte yandan çadırda kalan diğer yurttaşlar da barınma sorunlarının çözülmesini istiyor. Hatay’ın Defne ilçesine bağlı Yeşilpınar Mahallesi’nde yaşayan Sıkar ailesi de konteyner bekliyor. Eşi ve çocuğu ile aylardır çadırda kaldıklarını belirten Gül Sıkar(35), “Kiracı olduğumuz evimiz ağır hasarlı. Çadırı koyacak yerimiz yoktu, eşimin kuzeni sağ olsun bahçesini açtı çadır kurduk. Ancak adres tespiti, kiracı karmaşası ve çeşitli sorunlar nedeniyle uzun süre konteyner başvurusu bile yapamadık” ifadelerini kullandı. “Kış kapıda ve endişeliyiz” diyen Sıkar, “Haberinizin çadırda kalan Şahutoğlu ailesine çözüm olması bizi de umutlandırdı, bizi de duysunlar” sözleriyle yetkililere yardım çağrısında bulundu. 


En Çok Okunan Haberler