Engelli ikiz kardeşlere beyzbol sopalı saldırı... Saldırganlar serbest bırakıldı!

Silivri'de yüzde 60 engelli ve epilepsi hastası olan ikiz kardeşler yanlarındaki küçük kardeşleri ve kuzenleriyle sahilde otururken, bir grubun beyzbol sopalı saldırısına uğradı. Cam şişelerin de kullanıldığı saldırıda darbedilen ikizlerden Ertan Ömür Bağrıyanık baygınlık geçirerek hastaneye kaldırıldı.

Yayınlanma: 13.07.2023 - 10:30
Engelli ikiz kardeşlere beyzbol sopalı saldırı... Saldırganlar serbest bırakıldı!
Abone Ol google-news

İstanbul'un Silivri ilçesine bağlı Selimpaşa Mahallesi'nde feci bir olay meydana geldi. 

İddiaya göre, geçen Cuma günü saat 01.00 sıralarında sahilden evine doğru giden S.R.B.'nin (17) yanına gelenler Sertan Necati B.'nin kardeşi olup olmadığını sorduktan sonra vurmaya başladı. Aldığı darbeler ile yere düşen S.R.B, beyzbol sopası ile aldığı darbeler nedeni ile parmakları ve kollarında kırıklar oluştu. Saldırganlar daha sonra sahilde oturan ikiz kardeşler Sertan Necati, Ertan Ömür B. (19) ve kuzeni S.B.'nin (17) yanına gelerek, sopalarla saldırdı.

SALDIRGANLAR SERBEST BIRAKILDI!

Kuzenlerinin darbedildiğini gören S.B. yardım etmek isterken saldırganların içerisinde biri elinde bulunan cam şişe ile kafasına vurdu. Olay yerinde bulunan kişiler kavgayı ayırırken, yüzde 60 engelli ve epilepsi hastası olan ikiz kardeşlerden Ertan B. aldığı darbeler sonucu baygınlık geçirdi. Ertan B., olay yerine çağırılan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Polis ekiplerinin çalışması sonrası yakalanan saldırganlar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.  

"SOPALARLA VURMAYA BAŞLADILAR"

S.R.B, olay anını şöyle anlattı:

"Ben sitenin kumsalından çıkışa doğru yürüyordum, beyaz bir araba vardı çıkışın olduğu yerde. Bir çocuk geldi beni ittirdi yere yatırdı sonra sopalarla vurmaya başladılar, sonra ben kafamı eğdikten sonra yüzümü korumaya başladım. Kollarıma doğru darbe alınca yukarıdaki abla dedi ki 'iç kanaması geçirdi öldü çocuk' deyince ondan sonra kaçtı çocuklar. Ben çocukları tanımıyorum, direkt bana dediler ki 'sen Ertan'ın kardeşi değil misin' dediler vurmaya başladılar. Çocukları ne gördüm nede tanıyorum önceden."

"YERE DÜŞTÜĞÜMDE VURMAYA BAŞLADILAR"

Ertan Ömür B. ise, şu ifadeleri kullandı:

"Olay nasıl meydana geldi? Kumsalda arkadaşlarımla birlikte oturuyorduk, sonra kafeden gelmeye başladılar ellerinde sopayla ben zaten kız arkadaşlarımız vardı dedim ki 'gönderelim' demeye kalmadan döndüm sopayı yedim zaten yere düştüğümde vurmaya başladılar tekrardan ondan sonrası bende yok ambulans geldi sonradan. 10 - 15 kişi varlardı. Ellerinde sopalar vardı, direkt zaten surata çalışıyorlardı."

"BEYZBOL SOPASI VE CAM ŞİŞELERİ VARDI"

Kuzenleri olan S.B. de, saldırıya ilişkin "Oturuyorduk, geldiler kuzenime vurdular ben de yardım etmek için bir şey yapınca arada kaynadım. Beyzbol sopası ve cam şişeleri vardı. Kafamda cam şişesi kırıldı zaten" dedi. 

Baba Serkan B., çocuklarının darp edilmesine yönelik şunları söyledi:

"Ben Bartın'daydım eşim aradı çocuklarımı darp etmişler, bende apar topar oradan çıktım geldim. Karakola gittik ifadelerini verdik, bu şahısları da aldıklarını dediler ondan sonra ifadelerini aldık bıraktık dediler. Benim çocuklarım zarar görmüş birinin gözü neredeyse kör olmuş, diğerinin parmakları kolları kırılmış yani bu adalet yok mu? Hala bu şahıslar dışarıda ben bunların tutuklanmalarını istiyorum. Zaten biri yiyenimin kafasında camı kırmışlar bira şişesini, ondan sonra beyzbol sopasıyla oğluma ikizlerimden birine vurmuşlar, ufak oğlumu da Serkan Ramazan onunda parmaklarını kırmışlar 20 kişi beyzbol sopasıyla vurmuşlar."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler