LÖSEV Cumhuriyet’teydi

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kapsamında gazetemizi ziyaret etti.

Yayınlanma: 11.01.2024 - 03:00
LÖSEV Cumhuriyet’teydi
Abone Ol google-news

Genel yayın yönetmenimiz Mine Esen ve yazarımız Özlem Yüzak tarafından ağırlanan ekipte LÖSEV Sosyal Hizmetler Eğitim Koordinatörü Zakine Karausta Taş ve LÖSEV Halkla İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Neslihan Çelik’e, tedavileri tamamlanan Duygu Işık, Sıla Duran, Taylan Emin Topdemir ve Yusuf Nuri Dedeoğlu eşlik etti. 

Cumhuriyet’in 100. yılının LÖSEV’in de 25. yılı olduğunu ve bu nedenle de bu yılı “Mücadele yılı” ilan ettiklerini belirten Karausta, “Çocuklarımızın tedavi sürecinde geri kaldıkları öğrenimlerini tamamlamalarını önemsiyoruz. Aynı zamanda da Türkiye Cumhuriyeti’nin Atatürk’e, bayrağına saygılı ilkeli yurttaşları olmasını istiyoruz. Bu süreçte doğru bilgiye ulaşmaları çok önemli. O nedenle de bu özel günde Cumhuriyet gazetesindeyiz. Emekçi gazetecileri ziyaret etmek ve destekleri için teşekkür etmek istedik” dedi.“İLK BAŞTA İNANAMAMIŞTIM”

15 yaşındayken hastanede kendisine kanser teşhisi konduğunda karşılaştığı bir LÖSEV gönüllüsünün kendisine ‘Bana da aynı teşhis konmuştu, ben kurtuldum, sen de kurtulabilirsin’ dediğini belirten Sıla Duran(20), “İlk başta inanamadım. Sonra LÖSEV’i anlattılar. Sporcu olmayı hep çok istiyordum. İyileşince Onkoloji Olimpiyatları’na katıldım. Polonya’nın Varşova kentinde takım halinde birincilikler aldım. Şimdi de bizler genç kardeşlerimize destek olmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Doğuştan gelen rahatsızlığı nedeniyle bir dönem kanser tedavisi gördüğünü belirten Duygu Işık(20) ise şunları söyledi:

“HAYATIM DEĞİŞTİ”
“Hastalığım ve psikolojim nedeniyle insanlara telefonda bile konuşamıyordum. İki yıl önce LÖSEV ile kontrollerim sırasında karşılaştık. Sanat, diksiyon ve dil eğitimi gibi aklıma bile gelmeyecek birçok alanda eğitim verdiler. Sosyalleşmemi ve birçok alanda farkındalık kazanmamı sağladılar. Şimdi ben de ‘sorumlu genç’ statüsünde “İyileşmiş bir genç” olarak aynı hastalığa yakalanan kişileri aradığımda çok mutlu oluyorlar. Hastaları en çok ev ziyaretleri mutlu ediyor. Her fırsatta onların yanlarında olmaya çalışıyoruz. Hayalim okulumu bitirdikten sonra LÖSEV okullarında çalışmak”


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler