Pamukkale Üniversitesi ne kadar sözleşmeli personel alacak? Pamukkale Üniversitesi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Hangi branşlarda personel alınacak?

Pamukkale Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Peki, Pamukkale Üniversitesi ne kadar sözleşmeli personel alacak? Pamukkale Üniversitesi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Hangi branşlarda personel alınacak?

Yayınlanma: 13.04.2023 - 11:03
Pamukkale Üniversitesi ne kadar sözleşmeli personel alacak? Pamukkale Üniversitesi  personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Hangi branşlarda personel alınacak?
Abone Ol google-news

Pamukkale Üniversitesi, sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. İş sahibi olmak isteyen yurttaşlar, "Pamukkale Üniversitesi personel mi alacak? Pamukkale Üniversitesi ne kadar sözleşmeli personel alacak? Başvuru nasıl yapılır?" gibi soruları arama motorlarında araştırmaya başladı. Peki, Pamukkale Üniversitesi ne kadar sözleşmeli personel alacak? Pamukkale Üniversitesi  personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Hangi branşlarda personel alınacak? İşte ayrıntılar...

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ NE KADAR SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK?

Pamukkale Üniversitesi'nin resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, "Üniversitemizin çeşitli Birimlerine 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’ üncü maddesinin B fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına ekli “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların” Ek 2’nci maddesinin (b) fıkrasına göre aşağıda belirtilen unvanlarda 2022 yılı KPSS (B) grubu puan sıralamaları esas alınmak suretiyle (eczacı unvanı hariç yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın 405 adet sözleşmeli personel alınacaktır." ifadelerine yer verildi. 

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ HANGİ ALANLARDA PERSONEL ALACAĞINI ÖĞRENMEK İÇİM TIKLAYIN!

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELER?

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

3- 657 sayılı Kanunu’nun 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

4- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar ve kamu görevine iadesi reddedilenler başvuruda bulunamaz.

5- Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, askerlik hizmetini yapmış olmak ya da muaf olmak.

6- 2022 yılı KPSS (B) grubu (KPSS(P3), KPSS (P93), KPSS(P94)) sınav sonuç belgesine sahip olmak.

7- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

8- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumumun bulunmaması.

9- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

10- Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 6’ncı maddesi gereğince “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.

11- 17.04.2021 tarih ve 31457 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” gereğince sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırması yapılacak olup arşiv araştırması sonucuna istinaden sözleşme imzalanacak aday ile iletişime geçilecektir.

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular Üniversitemiz Kınıklı yerleşkesinde yer alan Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacak olup posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Şahsen başvuru yapamayacak adaylar noter vasıtasıyla verecekleri vekâlet ile başvuru işlemi yapabileceklerdir.( Koruma ve güvenlik unvanına başvuran adaylar hariç)

Başvuru işlemleri sırasında gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile ilanda istenilen belgeleri ibraz etmeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Yine başvuru yaparken aday tercih ettiği çalışma yeri ve tercih edeceği unvan tamamen kendi sorumluluğunda olacak olup başvuru yaptıktan sonra değerlendirme aşamasında yanlış başvuru yeri ve unvanı tespit edilmesi halinde değerlendirmeye alınmayacaktır. Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup birden fazla pozisyona başvuru yapamayacaktır.

Şahsen Başvuru Tarihleri:

Başlangıç Tarihi : 13.04.2023 Mesai Başlangıcı

Bitiş Tarihi : 05.05.2023 Mesai Bitimi


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler