Prof. Saltık'tan Sağlık Bakanlığı'na 'verem hastası dönerci' için 'denetim' çağrısı: Görevini yap!

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Saltık, sosyal medyada Atatürk'e hakaretlerde bulunan ve iki günlük tutukluluğu 'verem hastalığı' nedeniyle sona eren Erzurumlu dönerci Mustafa Atmaca ile ilgili Sağlık Bakanlığı'na çağrıda bulundu. Veremli bir kişinin 'gıda sektöründe' çalıştırılmasının yasaya aykırı olduğunu belirten Saltık, "Bu dönercinin vereminin bulaştırıcı aşamada olmadığı raporu var mıdır?" diye sordu.

Yayınlanma: 13.11.2023 - 20:18
Abone Ol google-news

Erzurum'da faaliyet gösteren dönerci dükkanın sahibi olan Mustafa Atmaca, sosyal medya platformu Tiktok'ta açtığı bir canlı yayın esnasında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmişti.

Atmaca'nın ifadeleri tepki çekerken Erzurum Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü, dönerciyi gözaltına almıştı. Erzurumlu dönerci, ifadesinin ardından ise tutuklanmıştı.

İKİ GÜNDE SALIVERİLDİ

Ancak ifadesinde 'verem hastası' olduğunu söyleyen Atmaca, iki günlük tutukluluğunun ardından serbest bırakıldı.

BAKANLIĞA ÇAĞRI

Gıda sektöründe çalışması ve 'temas' durumunun olması nedeniyle bu defa 'sağlık' üzerinden tepkileri üzerine çeken Atmaca ile ilgili birçok uzman Sağlık Bakanlığı'na çağrıda bulundu.

PROF. SALTIK: ÇALIŞMASI YASAYA AYKIRI

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Saltık da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yasayı hatırlatarak 'denetim' çağrısı yaptı.

Prof. Saltık'ın paylaşımı şu şekilde:

"Veremli kişinin gıda işlerinde çalıştırılması Umumi Hıfzıssıhha yasasına aykırıdır. Son dönemlerde oradan döner yiyenler ve çalışma arkadaşları sağlık denetiminden geçirilmeli. Bu dönercinin vereminin bulaştırıcı aşamada olmadığı raporu var mıdır? Sağlık Bakanlığı görevini yap!"


İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler