Son dakika... MHP'de 7 isim parti üyeliğinden çıkarıldı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Döneklik, vefasızlık, disiplinsizlik, ahlaksızlık, aylaklık, fitne ve tefrikaya meyyal olmak gibi kötü huylara malik kişiler; partimizde ve teşkilatlarımızda asla barınamamışlardır" dedi ve Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atilla Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren’in partiden ihraç edildiğini açıkladı.

Yayınlanma: 23.09.2021 - 13:35
Son dakika... MHP'de 7 isim parti üyeliğinden çıkarıldı
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, yedi ismin MHP'den ihraç edildiğini açıkladı. Yaptığı yazılı basın açıklamasında "MHP’de liyakatsizlik ve gevşeklik göstererek ana gövdeden kim kopmuşsa marjinalleşip yok olmuştur" değerlendirmesini yapan Yalçın, şu mesajları verdi:

"MHP'Yİ FARKLI KILAN, İDEALLERE SARSILMAZ BAĞLILIKLA SARILAN DAVA ADAMLARININ ADRESİ OLUŞUDUR"

"Bilindiği üzere MHP; sadece demokratik düzenin dinamikleri çerçevesinde faaliyet gösteren bir siyasi parti değil, aynı zamanda kültürel ve sosyal açıdan hayati işlev üslenen dinamik bir dava ve ülkü mahfilidir. MHP’yi diğer siyasi partilerden farklı kılan; sadece uğruna canlar feda ettiği ve daima da feda etmeye hazır olduğu yüksek idealleri değil, bu ideallere sarsılmaz bağlılıkla sarılan dava adamlarının adresi oluşudur.

"DÖNEKLİK, VEFASIZLIK, DİSİPLİNSİZLİK, AHLAKSIZLIK GİBİ KÖTÜ HUYLARA MALİK KİŞİLER..."

MHP’yi millet nezdinde itibarlı kılan; davasına ve partisine mensubiyet şuuru, aidiyet hissi gibi sıkı bağlarla merbut, yüksek karakterli insanların varlığıdır. Lider, teşkilat ve dava partisi olan MHP’de geleneksel bir hiyerarşik yapı vardır ve bu, Türk milliyetçiliği fikriyatına hizmet eden camiamızın bütünlüğü icabıdır. Döneklik, vefasızlık, disiplinsizlik, ahlaksızlık, aylaklık, fitne ve tefrikaya meyyal olmak gibi kötü huylara malik kişiler; partimizde ve teşkilatlarımızda asla barınamamışlardır.

"FİTNE VE TEFRİKA ÜRETMEK İÇİN ÇABA SARF ETMİŞLERDİR"

MHP’de liyakatsizlik ve gevşeklik göstererek ana gövdeden kim kopmuşsa marjinalleşip yok olmuştur. MHP üyesi olup geçmişte partimizin saflarında görev alan, ancak daha sonra liyakatsizlikleri sebebiyle teşkilatlarımızdan ayıklanan bazı isimler; son yıllarda hemen her kurultay öncesinde veya her seçim döneminde ortaya çıkarak camiamız içinde fitne ve tefrika üretmek için çaba sarf etmişlerdir.

"YASA VE TÜZÜK KURALLARININ İŞLETİLMESİ KAÇINILMAZ HALE GELMİŞTİR"

Bu gibiler, MHP’ye üyelikleri sürerken; gittikleri çıkar mahfillerinde, merdiven altı ve taşeron oluşumlarda hâlâ MHP aleyhinde faaliyet göstermektedir. Kerameti davanın mehabetinde değil, kendilerinde gören ve egolarına yenik düşen söz konusu tefrika ve fitne bağımlıları için, partimizce yasa ve tüzük kurallarının işletilmesi kaçınılmaz hâle gelmiştir. MHP Merkez Disiplin Kurulu’nca; anılan gerekçelerle Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atilla Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren’in parti üyeliğinden çıkarılmalarına karar verilmiştir."


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler