Taksicilerden “kabin” çağrısı: Ölmekten korkuyoruz!

İzmir'de geçen hafta taksici Oğuz Erge’nin, arabasına aldığı yolcusu tarafından öldürülmesine tepkiler sürüyor. Alsancak’ta toplanan taksiciler adına konuşan Ahmet Can Özden, “Benim ve meslektaşlarımın aileleri bizleri evimizden çıkarken güle güle diye uğurlamıyor helallik istiyoruz. Bu olmaması lazım. Sabaha kadar direksiyon sallıyoruz. Ama ölmekten korkuyoruz” dedi.

Yayınlanma: 06.02.2024 - 16:13
Taksicilerden “kabin” çağrısı: Ölmekten korkuyoruz!
Abone Ol google-news

İzmir'de geçtiğimiz hafta yaşanan taksici cinayetinin yankıları sürüyor. Bugün Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde toplanan bir grup taksici ellerinde hayatını kaybeden meslektaşları Oğuz Erge'nin fotoğrafı ile yürüyüş yaptılar. 

Yürüyüşün ardından basın mensuplarına açıklama yapan taksici Ahmet Can Özden, “Bugün Oğuz Erge abimiz için toplandık. Koruma kabinleri Türkiye'de aktif olarak Adapazarı’nda kullanılıyor. Biz bunu neden yapamıyoruz. Bunlar Türkiye'de Gebze'de üretiliyor ve yurt dışına ithal ediliyor. Bunu üretme imkanımız varken bunu neden bizler kullanmıyoruz. Artık taksicilere anlayışla yaklaşılsın. Her gün o kadar insanın stresini çekiyoruz ama sonunda sırtımızdan üç kurşunla vurulup öldürülüyoruz. Biz bununla ilgili gerekenlerin yapılmasını istiyoruz. Biz karşımızda muhatap bulamıyoruz. Oda bize bizim araçlarımızın buna uygun olmadığını ve yapılamayacağını söylüyor. Bu insanlık değil biz evimize sadece ekmek götürmek istiyoruz. Ama benim ve meslektaşlarımın aileleri bizleri evimizden çıkarken güle güle diye uğurlamıyor helallik istiyoruz. Bu olmaması lazım. Sabaha kadar direksiyon sallıyoruz. Ama ölmekten korkuyoruz” dedi.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler