25 yıl sonra mesleğine döndü, koronavirüse yenik düştü

Abone Ol google-news

Tıp fakültesi son sınıf öğrencisiyken ara verdiği eğitimine 25 yıl sonra dönen, mezun olduktan sonra Mayıs 2020'de Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde göreve başlayan Acil Servis Hekimi Dr. Adnan Çetin, dün koronavirüs nedeniyle 59 yaşında hayatını kaybetti. Çetin, 2017 yılında ATV'de yayımlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılmıştı.

05 Aralık 2020 Cumartesi, 11:32

Dr. Çetin'in vefatı dün hastanenin sosyal medya hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu.

Hastanenin başsağlığı paylaşımında, "Başakşehir Çam ve Sakura Şehir  Hastanemizin özverili çalışanlarından Acil Servis Hekimlerimizden Dr. Adnan  Çetin, 39 gündür mücadele verdiği Kovid-19'a yenik düşerek Hakk'ın rahmetine  kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabrı cemil niyaz ediyor,  sağlık camiamıza başsağlığı diliyoruz." ifadeleri yer aldı.

"İNSANLARA YARDIM ETMESİ İÇİN ALLAH BU ZAMANI BEKLEDİ" 

Çetin'in kızı Afra Sevde Çetin, yaptığı açıklamada,  babasının yaşamayı seven, kendisinden "İyi insan" diye bahsedilen, azimli,  enerjik ve yardımsever biri olduğunu anlattı.

Babasının yıllar sonra okulunu bitirdiğine işaret eden Çetin, şöyle  konuştu:

"Hayatı çok zorluklarla geçti. Tıp fakültesini bırakma evresinden  sonra her türlü işi yaptı. 6 ay sadece doktorluk yapabildi. Kovid-19 olduğunu  İzmir'de öğrendi. Hafta sonu için İzmir'e gelmişti. Buraya geldiği gün  semptomları başladığı için test yapıldı. Bir hafta evde kaldı. Hastanede yoğun  bakımda yattı. Zaten çok uzun süredir de entübeydi, vefat etti. Salgın zamanı  atandı, resmen oradaki insanlara yardım etmesi için Allah bu zamanı bekledi.  Senelerdir mezun olmayı bekliyordu ve salgına denk geldi. Koronavirüs de onu  bizden aldı. "

Çetin, dedesini de 3 ay önce covid-19'dan kaybettiklerini dile  getirdi.

Dr. Adnan Çetin, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisiyken  ara verdiği eğitimine 25 yıl sonra dönmüş, mezun olduktan sonra 4 Mayıs 2020'de  Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde göreve başlamıştı.

 Çetin'in İzmir Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve  Araştırma Hastanesinde dün vefat ettiği ve cenazesinin İzmir'de toprağa verildiği  öğrenildi.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER'E KATILMIŞTI

Adnan Çetin, 2017 yılında ATV'de yayımlanan Kim Milyoner Olmak İster adlı bilgi yarışmasına katılarak hayat hikayesini izleyicilerle paylaşmıştı.