Canlı yayında ortalık karıştı! CHP'li isim ile Ahmet Hakan birbirine girdi

Abone Ol google-news

CNN Türk ekranlarında yayınlanan, Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge adlı programın dünkü canlı yayınında sert tartışmalar çıktı.

23 Ocak 2020 Perşembe, 11:05

CNN Türk ekranlarında yayınlanan, Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge adlı programında CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi, eski Ankara Milletvekili ve Ziraat Mühendisleri Odası eski Genel Başkanı Gökhan Günaydın'ın ismi geçirilince, Günaydın programa bağlanmak istedi.

CANLI YAYINDA SERT SÖZLER

Ahmet Hakan, Günaydın'ı programa bağlarken, Günaydın, "Hüzünle izliyorum programı. Orada birileri haysiyet tellallığı yapıyor. Benim adım geçiyor" dedi. AKP'li Mehmet Metiner ise, "Burada seni suçlayan kimse olmadı" diyerek araya girerken, Günaydın, Metiner'e, "Mehmet Metiner zıplama" dedi. Metiner de, Günaydın'a "saygısız" diyerek karşılık verirken, Günaydın ise Metiner'e, "terbiyesiz" ifadesini kullandı.

Günaydın, Ahmet Hakan'a da "Sizin gazeteci olarak göreviniz, burada olmayan bir adamın adını geçiriyorsanız, onu canlı yayına bağlayıp, cevap hakkını tanımak idi" derken, Ahmet Hakan da Günaydın'a, "Şu anda biz ne yaptık" diyerek yanıt verdi.

Canlı yayına bağlanmak için Ahmet Hakan'ın editörünü 10 dakika aradığını ve CHP'li Barış Yarkadaş'ı devreye soktuğunu belirten Günaydın, "Gazeteciliğin en temel kuralıdır bu" derken, Ahmet Hakan telefonun sesini kıstırarak, Günaydın'a çok sert tepki gösterdi.

"Ya Gökhan Bey, bize gazetecilik dersi falan vermeyin" diyen Ahmet Hakan, "Gökhan Bey, siz çok saygısız bir insansınız. Burada Tarafsız Bölge'de çalışan 20 yaşındaki asistan kız, sizi arıyor, herhangi bir program için, bağlanmanızı istiyor. Siz, sosyal medya hesabınızdan, o 20 yaşındaki kızın telefon numarasını ortaya koyan bir insansınız. Sizin nerenize saygı göstereceğiz? Bir de tutmuşsunuz bize gazetecilik dersi veriyorsunuz. Hadi oradan diyorum size. Bağlamayın. Hak etmeyen bir adam yani. Saygısız bir insan. Böyle bir saygısızlık olur mu" diye belirtti.

İşte Ahmet Hakan ile Gökhan Günaydın arasında yaşanan o kavga:

"FETÖ'YE NEDEN ÖVGÜLER YAĞDIRDINIZ",

Öte yandan, programda; Güneş gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler ile CHP Eski Milletvekili Hasan Ören arasında da sert bir tartışma çıktı.

Hasan Ören, Turgay Güler'e, "Seninle ilgili darbeyi 15 gün önceden bildiğini belirtiyorlar. Bülent Arınç söylüyor bunu, CHP’liler değil" derken, Güler'e, "FETÖ’ye neden övgüler yağdırdınız" diye sordu.

İşte o tartışma: