''Deprem paraları nereye gidiyor?'' sorusuna 13 yaşındaki çocuğun cevabı binlerce beğeni aldı

Abone Ol google-news

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında devletin topladığı deprem vergileri gündem konusu oldu. Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın depremin hemen sonrasında 'Kızılay'a 10 lira yardım' paylaşımı yurttaşların tepkisini topladı ve deprem paraları nereye gitti sorularını akıllara getirdi. MoonStar adlı YouTube kanalında, ''Deprem için toplanan paralar nerede?'' sorusuna 13 yaşında bir çocuğun verdiği cevap sosyal medyada binlerce beğeni aldı.

29 Ocak 2020 Çarşamba, 10:51

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında devletin topladığı deprem vergileri gündem konusu oldu. Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın  depremin hemen sonrasında 'Kızılay'a 10 lira yardım' paylaşımı yurttaşların tepkisini topladı ve deprem vergileri nereye gitti sorularını akıllara getirdi. 

MoonStar TV adlı YouTube kanalı tartışma yaratan deprem vergisine ilişkin sokağın nabzını tuttu ve yurttaşlara ''AKP'nin deprem için topladığı milyarlarca lira nerede?'' sorusunu sordu. 

13 yaşında olduğu öğrenilen  bir çocuğun cevabı ise sosyal medyada binlerce beğeni aldı.

İşte o cevap: 

''99 depremi sonrası deprem için sadece bir yıllık deprem sigortası alınacaktı ama 20 yıldır alınıyor. Şuan da deprem oldu Kızılay Başkanı yardım topluyor, çok saçma.''