Erdoğan'dan Engin Altay'a canlı yayında hakaret

Abone Ol google-news

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın Muğla'daki yangın bölgelerinde "Vallahi de billahi de ben bir helikopter görmedim" sözlerine AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında hakaretle karşılık verdi. Bunun üzerine Altay sosyal medya hesabından Erdoğan'a yanıt verdi.

05 Ağustos 2021 Perşembe, 11:28

Altay, geçtiğimiz pazartesi günü Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Muğla'da yangın bölgelerine helikopterle sorti yapıldığı açıklamasına karşılık,"Vallahi de billahi de ben bir helikopter görmedim. Gördüysem namerdim. Eğer bin sorti yapıldıysa herhalde yüz, iki yüz tanesi de Bodrum bölgesine düşerdi" ifadelerini kullanmıştı.

Dün akşam A Haber ve ATV ortak yayınına katılan Erdoğan'a Altay'ın o konuşması izletildi. Görüntüleri izleyen Erdoğan, Altay'ın "Vallahi de billahi de ben bir helikopter görmedim. Gördüysem namerdim." sözüne "hiç şüphen olmasın öylesin zaten" diye yanıt verdi.

ENGİN ALTAY'DAN YANIT

Erdoğan'ın hakaretine sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yanıt veren Altay, "Beyefendi bana 'namert' demiş 2 Ağustos Pazartesi saat 12:00 ile 18:00 arasında Belediye Başkanlarımız ile Mumcular, Beyciler, Bayır, Mazı bölgesinde bir uçak yada bir helikopter görmedik. 'Yalancı' ve 'namert' arıyorsan aynaya bakacaksın. Kusurunu ve ayıbını hakaretle kapatamazsın." ifadelerini kullandı.