Filenin Sultanları'ndan MHP'li başkana yanıt!

Abone Ol google-news

Filenin Sultanları Almanya'yı finalde set vermeden devirerek tarihi bir başarının altına imza attı. Yurda dönüşte milli sporcularımız havalimanında çiçeklerle karşılandı ve bando takımı eşliğinde hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı'nı okudu. Bu görüntüler Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin'in yapmış olduğu skandal paylaşıma cevap niteliğinde oldu.

15 Ocak 2020 Çarşamba, 10:08

NE OLMUŞTU?

Filenin Sultanlarının Almanya karşısındaki tarihi  başarının ardından, Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin milli sporcularımızın Tokyo’ya gidecek olmasına ilişkin sosyal medya hesabından skandal bir paylaşım yapmıştı. 

Şahin paylaşımında, ' “Allahu Teala’nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil” şeklinde yazdı. Başkan Şahin kendisini, “Müslümanım diyenin uyması gereken kurallar vardır. Müslüman bir kişi öyle bir kıyafet giyip erkek huzuruna çıkamaz” diyerek savunmuştu.

MHP 'skandal' paylaşım sonrası, Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin hakkında soruşturma başlatarak  ve savunmasını istedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Şahin'in belediye başkanları listesinden çıkarıldığını kaydetti.

Durmaz tweetinde şu ifadeleri kullandı:

Milletçe haklı gururumuz olan Filenin Sultanları halkında, yapmış olduğu çirkin paylaşımı nedeniyle; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin talimatlarıyla , Kaynaşlı Bld Başkanı Birol Şahin, belediye başkanları listemizden düşürülmüştür..Kamuoyuna saygıyla duyurulur...


BİROL ŞAHİN KİMDİR?

Şahin, geçmiş yıllarda Milli Gençlik Vakıfları’nda aktif olarak görev yaptı. 1991-1998 arasında Refah Partisi Kaynaşlı Belde Başkanı olan Şahin, 1998-2001 arasında Fazilet Partisi Bolu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Şahin, 2014’te SP’nin belediye başkan adayı oldu.