Mehmet Eymür: Adil Öksüz yurt dışında olursa orada, yani muhtemelen yaşamıyor olabilir

Abone Ol google-news

15 Temmuz darbe girişimin kilit ismi Adil Öksüz ile ilgili eski MİT’çi Mehmet Eymür çok çarpıcı bir iddia ortaya attı. Eymür, Öksüz'ün kayıp olmasının dikkat çekici olduğunu söyleyerek “ Hayatta mı değil mi onu da bilmiyoruz. Ama yurt dışında değildir onu kesinlikle söyleyebilirim. Çünkü konuşabilir yurt dışında olursa orada, yani muhtemelen yaşamıyor olabilir.'' dedi.

26 Kasım 2019 Salı, 09:27

Halk Tv’de Yavuz Oğhan’ın sunduğu ‘BiDeBunuİzle’ programına konuk olan Eymür, Adil Öksüz’ün kaçışının normal olmadığını, Öksüz hakkında “eleman” olduğu biçiminde iddialar bulunduğunu söyledi: “Adil Öksüz’ün bir anda yok olmasını katiyen normal karşılamıyorum. Bir takım ortaya çıkan bilgiler de var. Adil Öksüz’ün angaje formları ortaya çıktı. Deniz Bayrak isminde MİT mensubu olduğunu iddia eden bir ismin iddiaları var. Adil Öksüz’ün eleman olduğunu, kullanıldığını iddia ediyor.”

Mehmet Eymür bu iddiaları ciddiye aldığını söyledi. Kayıp olması çok dikkat çekici değil mi diye sordu, Öksüz’ün yurt dışında olamayacağını söyledi.

“Kayıp olması çok dikkat çekici değil mi? Hayatta mı değil mi onu da bilmiyoruz. Ama yurt dışında değildir onu kesinlikle söyleyebilirim. Çünkü konuşabilir yurt dışında olursa orada, yani muhtemelen yaşamıyor olabilir.

Adil Öksüz 15 Temmuz’da darbenin hemen sabahında Mürted hava üssünün civarında jandarma tarafından yakalanmış, mahkemeye çıkartılmış ve sonra da salıverilmişti. Üstelik üstünden çıkan GPS cihazı da iade edilerek. Sonrasında yapılan bütün araştırmalara rağmen Öksüz’ün izine ne yurt içinde ne de yurt dışında ulaşılmıştır.