Alec Baldwin olayında mahkeme kayıtları açıklandı: 'Silahın güvenli olduğu söylendi'

Ünlü aktör Alec Baldwin'in yeni filmi Rust'ın çekimleri sırasında kullandığı 'kurusıkı silahtadaki' merminin gerçek olduğu açıklandı. Yardımcı yönetmen ifadesinde Baldwin'e verdiği silahta "gerçek mermi" olduğunu bilmediğini söyledi.

23 Ekim 2021 Cumartesi, 10:43
Alec Baldwin olayında mahkeme kayıtları açıklandı: 'Silahın güvenli olduğu söylendi'
Abone Ol google-news

Amerikalı aktör Alec Baldwin, yeni filmi Rust’ın çekimleri sırasında ‘kurusıkı silahla’ görüntü yönetmenini öldürdü, filmin yönetmenini de yaraladı. Dün polise verdiği ifade sonrasında Baldwin serbest bırakıldı. Yardımcı yönetmen ise ifadesinde Baldwin’e verdiği silahta “gerçek mermi” olduğunu bilmediğini söyledi.

Dün polis tarafından yapılan ilk açıklamalara göre Baldwin, bir sahnenin çekimi sırasında kurusıkı tabancayı ateşledi. Ancak silahtan çıkan mermiler hem görüntü yönetmenine hem filmin yönetmenine isabet etti.

Yaralanan iki kişi hastaneye kaldırılırken, görüntü yönetmeni Halyna Hutchins (42) hayatını kaybetti. Filmin senaristi ve yönetmeni Joel Souza (48) ise yaralandı.

Yaşananlardan sonra yaptığı ilk açıklamada büyük bir kalp kırıklığı yaşadığını söyleyen Baldwin, Hutchins’in eşiyle de temas halinde olduğu ve destek teklif ettiğinin altını çizerek, “Eş, anne ve çok takdir edilen meslektaşımız Halyna Hutchins'in hayatını kaybetmesine neden olan trajik kazayla ilgili yaşadığım şok ve üzüntüyü ifade edecek hiçbir kelime yok” dedi.

Polis sorgusu sonrasında serbest bırakılan Alec Baldwin’e herhangi bir suçlama yöneltilmedi.

OLAYIN AYRINTILARI AÇIĞA ÇIKTI

Mahkeme kayıtlarına yansıyan ifadelere göre, filmin yardımcı yönetmeni sahnede kullanılmak üzere hazırlanan üç silahtan birini Baldwin'e verdi.

Silahın güvenli olduğunu söyledi. Alec Baldwin'in ateşlediği silahtan çıkan 'gerçek mermi' görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'ın göğsüne isabet etti.

Hutchins'in arkasında bulunan yönetmen Joel Souza omzundan yaralandı.

Yardımcı yönetmen ifadesinde Baldwin'e verdiği silahta 'gerçek mermi' olduğunu bilmediğini söyledi.

Polis söz konusu silahı ve Baldwin'in kanlı kostümünü delil olarak aldı.

Çekimler sırasında kullanılan diğer silah ve mühimmatlara da el koydu.