Yargı dizi oyuncularının isimleri nelerdir? Dizi hangi gün seyirci ile buluşuyor? Yargı dizisi orijinal mi?

Yeni sezonun başlaması ile ekranlarda yeni dizilerde gösterime girmeye başladı. Bu sezonun yeni yapımlarından biri olan "Yargı" dizisi hakkında merak edilenler gündemde. Reyting sonuçlarında ilk sıralarda yer alan dizi hakkında bilgiler...

25 Ekim 2021 Pazartesi, 15:07
Yargı dizi oyuncularının isimleri nelerdir? Dizi hangi gün seyirci ile buluşuyor? Yargı dizisi orijinal mi?
Abone Ol google-news

Senaryosu Sema Ergenekon tarafından kaleme alınan dizinin yönetmenliğini ise Ali Bilgin üstleniyor. Dizinin başrol oyunculuğunu Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz paylaşıyor. Her Pazar saat 20.00'de Kanal D'de yayınlanıyor. 

DİZİNİN KONUSU

Bir cinayet vakası ile yolları kesişen Savcı Ilgaz(Kaan Urgancıoğlu) ile Avukat Ceylin'in (Pınar Deniz) hikayesini anlatıyor. İdealist bir savcı olan Ilgaz ile kural tanımayan gözüpek avukat Ceylin, zıt karakterlerin çekimini çekişmeli ilişkisini ele alıyor.

SIFIRDAN YAZILIYOR

Senaryosu Sema Ergenekon tarafından yazılan dizi uyarlama olduğuna dair bir bilgi bulunmuyor. Yardı dizisinin tamamıyla baştan yazılmış bir dizi olduğu öne sürülüyor.

UĞUR POLAT (YEKTA TİLMEN)

Yekta, büyük bir hukuk firması olan Tilmen Hukuk’un kurucusudur. Çalıştığı firmaların bütün kirli geçmişlerini temizlemekle ün salmıştır.  Onun için önemli olan sadece paradır. Yeterli para ödendiği takdirde dünyadaki bütün sorunların çözülebileceğine inanmaktadır. Oğlu Engin’le neredeyse doğduğu günden beri süren, kendi memnuniyetsizliği üzerine kurulu çatışmalı bir ilişkisi vardır.

ALİ SEÇKİNER ALICI (ZAFER ERGUVAN)

Zafer Ceylin’in babasıdır. Ceylin en gözde çocuğudur. Balıkçılık yaparak hayatını kazanmaya çalışır. 6 yıl haksız yere suçlanarak hapse girmiş, mesleği olan gemi kaptanlığından ayrılmak zorunda kalmıştır. Bir senedir özgür olan Zafer, içinde mesleğini kaybetmenin verdiği gurur kırıklığı ve öfkeyi kimseye belli etmemeye çalışarak yaşar. 

PINAR ÇAĞLAR GENÇTÜRK (AYLİN ERGUVAN YILMAZ)

Aylin, Ceylin’in ablasıdır. Çocukluğundan itibaren diğer kardeşlerine kıyasla Gül’ün daha çok gözdesi olmuştur. Dört yıl önce kaybettiği oğlunun ardından bir türlü toparlanamamış olan Aylin'in Ceylin’le aralarında kendisinin yarattığı çekişmeden kaynaklı gergin bir tansiyon vardır.

UĞUR ASLAN (EREN DUMAN)

Ilgaz’ın en yakın arkadaşıdır. Emniyette cinayet büroda komiserdir. Gözü kara, iyi bir polistir. Mesleğinden ötürü arkadaş ortamı oldukça geniştir. Ağzı iyi laf yapar. Eğlenceli ve komik biri olduğu için de herkes tarafından çok sevilir. Ilgaz’ı kardeşi, Metin’i babası gibi görür. Eşi Esra ve kızları Eylül’e aşkla bağlıdır.

ONUR DURMAZ (ENGİN TİLMEN)

Ceylin’in en yakın arkadaşıdır ve avukattır. Zor zamanlarında hep birbirlerinin yanında oldukları için Ceylin’e güçlü bağlarla bağlı olan Engin, güçlü ve zengin bir avukat olan babası Yekta’nın itirazlarına rağmen sınıf arkadaşı olan Ceylin’inle birlikte çalışır. 

ZEYNO ERACAR (GÜL ERGUVAN)

Gül, Ceylin’in annesi ve ev hanımıdır. Her ne kadar pasif bir karakter gibi görünse de aslında göründüğünden daha manipülatör birisidir. İstediklerini yaptırmak için seçtiği yol ise sürekli hastaymış gibi davranmaktır. En büyük çocuğu olan Aylin’le ilişkisi diğer çocuklarına göre daha yakındır.

HÜSEYİN AVNİ DANYAL (METİN KAYA)

Metin, Ilgaz’ın babasıdır. Emniyette cinayet büro amiridir. Dürüstlüğüyle nam salmış, kurallara sonuna kadar bağlı, herkesin saygı duyduğu bir polistir. Bunu büyük oğlu Ilgaz’a da aşılamış ancak sürekli başı belaya giren oğlu Çınar’la hiçbir zaman sevgi dolu bir ilişkisi olamamıştır. Birkaç yıl önce kaybettiği karısının ölümünden onu sorumlu tutmaktadır.

MEHMET YILMAZ AK (PARS SEÇKİN)

Ilgaz ile aynı yerde çalışan bir savcıdır. Ilgaz'ın yeni ayrıldığı nişanlısı Neva^nın abisi olan Pars, Ilgaz ile arasında okul yıllarına dayanan bir rekabete sahiptir. Kız kardeşinden ayrılmış olmasından Ilgaz'a daha çok nefret besler. Hırslı ve kaybetmeye tahamüllü olmayan biridir. Herkesten üstündür, içten içe Ceylin'den hoşlanır.

ARDA ANARAT (ÇINAR KAYA)

Çınar, Ilgaz’ın kardeşidir. Evin sorunlu çocuğu olan Çınar, bir üniversitenin kantininde çalışmaktadır. Geçmişte adam yaralamak ve uyuşturucu satıcılığı suçlarından yargılanmıştır. Bu olaylar ve annesinin kalp krizinden ölümü sebebiyle babası Metin’le aralarında hep sorunlu bir ilişki vardır. Ağabeyi Ilgaz’ın kusursuzluğunu üzerinde hep bir baskı olarak görür. Evde iyi anlaştığı tek kişi kız kardeşi Defne’dir.

ECE YÜKSEL (İNCİ ERGUVAN)

Ceylin'in kardeşi İnci, Üniversite ikinci sınıf öğrencisidir. Mimarlık okuyan İnci  küçüklüğünde babasının hapse girmesi ile acılarını biriktirmiş, hayata karşı merakı doyurulması güç bir kızdır. Ablası Ceylin'e çok düşkün olan İnci için ablası rol modeldir.

KAAN URGANCIOĞLU (ILGAZ KAYA)

Dürüstlüğü ile ünlenmiş, kurallara sonuna kadar bağlı idealist bir savcıdır. Kendinin aksine doğanın kuralsızlığna hayran olan Ilgaz gerçek bir doğa sevgisi taşır.Babası Metin'in öğretilerine  bağlı kalan Ilgaz, doğrudan şaşmayan bir karaktere sahiptir. Mesleğinde oldukça soğukkanlı ve mesafeliyken ailesine karşı sevgi dolu ve koruyucu bir tutum sergiler. Erkek kardeşi Çınar ile sağlayamadığı kardeşlik bağını kız kardeşi defne ile en saf haliyle yaşar.

PINAR DENİZ (CEYLİN ERGUVAN)

Babası hukuk okurken uğradığı haksızlık sonucu hapse girmesine isyan eden Ceylin, babasının yokluğunda ailesini ayakta tutmaya çalışan bir kadın. Kız kardeşi İnci onun hayatında en çok değer verdiği kişidir. Kural tanımaz ve değerlerine bağlı; doğruları söz konusu olduğunda dik başlı oalan bir avukat. Gerçek adalete giden yolda her şey mubahtır diyen Ceylin için bu yolda yapamayacağı bir şey yok.