ITC'nin eski Güvenlik Şefi, bombalı suikast sonucu hayatını kaybetti

Irak Türkmen Cephesi'nin eski Güvenlik Şefi Ahmet Tahir, bombalı saldırıda hayatını kaybetti.

Yayınlanma: 03.03.2023 - 16:07
ITC'nin eski Güvenlik Şefi, bombalı suikast sonucu hayatını kaybetti
Abone Ol google-news

Irak Türkmen Cephesi (ITC) eski Güvenlik Dairesi Başkanı Ahmet Tahir, uğradığı suikast sonucu yaşamını yitirdi.

Tahir'in, Kerkük kentindeki evinin önünde park halinde bulunan aracına yerleştirilen bombanın infilak ettiği saldırıyla ilgili açıklama yapan ITC Başkanı Hasan Turan, olayı şiddetle kınadı.

Turan, açıklamasında, “Türkmen Cephesi Güvenlik Dairesi eski sorumlusu emekli subay Ahmet Tahir, şehit edilerek Türkmen şehitler konvoyuna katılmıştır. Şehidimiz, davamıza azim ve sadakatle büyük hizmetler sunmuştur. Bu hassas süreçte böyle önemli şahsiyetimizi kaybetmek camiamızı derinden etkilemektedir” ifadelerine yer verdi.

Başbakan ve Silahlı Kuvvetler Komutanı Muhammed Şiya Sudani’ye çağrı yapan Turan, “korkakça” ve “hain” olarak nitelendirdiği terör saldırısının acilen perde arkasının ortaya çıkarılması ve faillerin yakalanmasını istedi.

ERŞAT SALİHİ'DEN DE AÇIKLAMA GELDİ

Eski ITC Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Irak Türkmen Cephesi eski güvenlik amiri Ahmet Tahir’in şehadeti bizi derinden üzmüştür. Cephemizin kadrolarının teröristlerce hedef alınması, Irak Türklerinin bu bölgede rahat yaşayamadığının göstergesidir” değerlendirmesinde bulundu.

Tahir Ahmet için Kerkük’te ITC Genel Merkezi'nde cenaze töreni düzenlenecek.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler