Son Dakika: İsrail bir kez daha sağlık kuruluşlarına saldırdı!

Son dakika haberi... İsrail ordusu, Gazze'de binlerce hasta ve sivilin bulunduğu Şifa Hastanesi yerleşkesinin giriş kısmını vurdu. Şifa Hastanesi'nden yaralı taşıyan ambulanslar da vuruldu. İlk belirlemelere göre, 13 kişi öldü, 26 kişi yaralandı.

Yayınlanma: 03.11.2023 - 18:12
Son Dakika: İsrail bir kez daha sağlık kuruluşlarına saldırdı!
Abone Ol google-news

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde binlerce hasta ve sivilin bulunduğu Şifa Hastanesi yerleşkesinin giriş kısmını vurduğu, ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

Alınan bilgiye göre İsrail ordusunun, Şifa Hastanesi yerleşkesinin giriş kısmını bombalaması sonucu can kayıpları yaşandı.

İsrail'in Şifa Hastanesi giriş kısmına yönelik saldırısı, Mısır'da tedavi görmek üzere yaralıları taşıyan ambulans konvoyunun yola çıkacağı sırada gerçekleşti.

Saldırı sonucu, yaralıları taşıyan ambulanslarda ciddi hasar oluştu.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ndeki Şifa Hastanesi'ne düzenlediği saldırıda ilk belirlemelere göre 13 kişi öldü, 26 kişi yaralandı.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun, Gazze'de Şifa Hastanesi, Kudüs Hastanesi ve Endonezya Hastanesi'nin çevresini vurduğu belirtildi.

Açıklamada, saldırılarda ölenlerin ve yaralananların olduğu kaydedildi. 

Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze'deki ağır yaralıları taşıyan bir ambulans konvoyunu hedef aldığını, konvoyun vurulması sonucu çok sayıda Filistinlinin öldüğünü ve yaralandığını duyurdu.

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref El Kudra yaptığı açıklamada, "Bu bir sağlık konvoyuydu” ifadelerini kullanarak, saldırı sırasında Mısır’a gönderilecek hastaların ambulanslarda olduğunu aktardı. El Kudra, “Ambulanslar 15-20 ağır yaralı hastayı taşıyordu” dedi.

El Cezire'nin aktardığına göre, Gazze'deki yetkililer İsrail'in Şifa Hastanesi'nden ayrılırken yaralıları taşıyan ambulans konvoyuna saldırması sonucu çok sayıda can kaybının yaşanmasından endişe edildiğini söyledi.

Ayrı bir saldırıda Gazze sahil yolu boyunca güneye kaçarken aralarında çocukların da bulunduğu 14 Filistinlinin öldürüldüğü de bildirildi.

 

 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon