Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu başladı mı? VGM burs başvurusu ne zaman? 2023 Vakıflar Genel Müdürlüğü bursu ne kadar oldu?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilere her sene burs verilmektedir. Okulların açılması ile birlikte birçok öğrenci Vakıflar Genel Müdürlüğü bursunu merak etmeye başladı. Peki Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu başladı mı? Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu ne zaman? 2023 Vakıflar Genel Müdürlüğü bursu ne kadar oldu?

Yayınlanma: 14.09.2023 - 11:45
Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu başladı mı? VGM burs başvurusu ne zaman? 2023 Vakıflar Genel Müdürlüğü bursu ne kadar oldu?
Abone Ol google-news

Vakıflar Genel Müdürlüğünce, yükseköğrenim bursu ön lisans ya da lisans programı öğrencilerine bir eğitim yılında 8 ay (Ekim-Mayıs), ortaöğrenim bursu ise ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine bir eğitim yılında 9 ay (Ekim-Haziran) süre ile veriliyor.

VGM BURS BAŞVURUSU BAŞLADI MI? 

Vakıflar Genel Müdürlüğü yükseköğrenim ve Ortaöğrenim burs başvuruları henüz başlamadı. Ortaöğrenim burs başvuruları 1 Ekim tarihinde başlayacak ve 15 Ekim tarihine kadar devam edecek. Yükseköğrenim ve yabancı uyruklu öğrenci burs başvurularının başlangıç tarihi ise henüz kesinleşmedi.

Yükseköğrenim burs başvuru tarihleri ise 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme ve (Dikey Geçiş Sınavı) DGS sonuçlarına göre belirlenecek

VGM BURS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim ve yükseköğrenim burs başvuruları kurum web sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden alınıyor.

VGM BURSU NE KADAR?

2023-2024 eğitim yılında öğrencilerimize verilmesi planlanan eğitim yardımı/burs miktarları ortaöğrenim için aylık 750 TL olarak açıklandı. Yükseköğrenim öğrencileri için burs yardımı ise 1.250 TL oldu. 

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI

Açıklamada, önceki eğitim-öğretim yıllarında, sosyal medya ve çeşitli internet sitelerinde Vakıflar Genel Müdürlüğü burslarıyla ilgili yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplandığı sahte sayfa ve hesapların tespit edildiğine işaret edildi.

Bu nedenle Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları ile ilgili her türlü duyuru ve başvuru işlemlerinin "www.vgm.gov.tr" adresi üzerinden takip edilmesi gerektiği vurgulandı.

VGM BURSUNA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından, vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve örgün ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan öğrencilere eğitim yardımı verilecek.

Özel okulda, açık öğretim ortaokulunda, açık öğretim lisesinde ya da mesleki açık öğretim lisesinde okuyan, ailesinde Vakıflar Genel Müdürlüğü Eğitim Yardımı alan kardeşi olan, kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler bu bursları almaya hak kazanamayacak.

Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrenciler de ortaöğrenim bursundan yararlanamayacak.

 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler