Lexus'un farklı yaşam tarzı konseptleri Tokyo'da sergilendi

Premium otomobil üreticisi Lexus, Tokyo Auto Salon 2023 fuarında farklı yaşam tarzlarına hitap eden yeni konseptlerle boy gösterdi.

Yayınlanma: 16.01.2023 - 10:36
Lexus'un farklı yaşam tarzı konseptleri Tokyo'da sergilendi
Abone Ol google-news

Elektrifikasyonu daha etkileyici sürüş deneyimi sunmak adına bir fırsat olarak değerlendiren Lexus, Tokyo Auto Salon 2023’te RZ Sport konseptini ilk kez sergiledi.

Lexus’un tam elektrikli modeli RZ üzerine yapılan konsept araç, önde ve arkada konumlandırılan 150 kW sergilendi. Standart araca göre 35 mm alçaltılan ve özel gövde parçalarıyla donatılan RZ Sport konsepti, daha büyük jantlara ve spor koltuklara sahip. Yarış pilotu Masahiro Sasaki ile geliştirilen RZ Sport Konsepti, elektrikli aracın yüksek performansını yansıtan bir renk temasıyla tasarlandı.

OUTDOOR KONSEPTİ

Lexus, Tokyo fuarının bir parçası olan Tokyo Outdoor Show’da da özel maceracı araçlarını sergiledi. Karbon nötr toplum için çalışmalarını sürdüren Lexus aynı zamanda bunu gerçekleştirirken insanların doğayla daha iç içe olmasını hedefliyor. Bu kapsamda Lexus RX Outdoor konseptini, ROV Konsept 2’yi ve GX Outdoor konseptini gösterdi.

Yeni Lexus RX 450h+ üzerine yapılan RX Outdoor konsepti, özel tasarımının yanı sıra 'outdoor' aktiviteler için konforlu ekipmanlarla donatıldı. Katlanan tavan çadırına sahip RX Outdoor konsepti, LED ışıklandırmalar ve özel tamponlarla tasarlandı.

Bununla birlikte Lexus’un buggy konseptinin güncellenmiş hali olan ROV Konsept 2, hidrojenli motoruyla zorlu yolları eğlenceli bir şekilde aşmayı amaçlıyor. Fuarda yer alan bir diğer model olan GX Outdoor konsepti de 'outdoor' ekipmanlarla gösterildi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler