Samsung'un kârında dev düşüş bekleniyor!

Dünya teknoloji devi, çip sektöründeki açmaz nedeniyle çeyrek kârının yüzde 96 zararla 14 yılın en düşük seviyesine gerileyeceğini tahmin ediyor.

Yayınlanma: 07.07.2023 - 17:16
Samsung'un kârında dev düşüş bekleniyor!
Abone Ol google-news

Samsung Electronics, üretim kesintilerine rağmen bellek çipi fiyatlarının arz fazlası nedeniyle düşmeye devam etmesi nedeniyle ikinci çeyrek faaliyet karının yüzde 96 gerileyerek 14 yılın en düşük seviyesine ineceğini tahmin ediyor.

Ancak Samsung'un çip arzını kısma konusunda rakiplerine katılmasıyla fiyat düşüşü yavaşladı. Analistler çip fiyatlarının bu çeyrekte dibe vurmasını ve gelecek yıl toparlanmasını bekliyor.

HİSSELERİ KIRMIZIDA

Financial Times’ın haberine göre, Goldman Sachs analisti Giuni Lee hazırladığı raporda, Samsung'un çip bölümünün dördüncü çeyrekte küçük bir kâra geçeceği tahmininde bulunarak, "Yarı iletken işinden en kötü çeyrek zararının 2023'ün ilk çeyreğinde olduğuna inanıyoruz" dedi.

Samsung hisseleri, sektördeki toparlanma beklentileriyle bugüne kadar yaklaşık yüzde 30 değer kazandıktan sonra Cuma sabahı yüzde 2 düştü. Şirket ayrıntılı ikinci çeyrek sonuçlarını bu ay açıklayacak.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler