KARAKOL HE DERSE GÖNDERİRİM

23 Kasım 2014 günü 17.19’da yapıldığı belirtilen bir başka görüşme de “(X1)’in askeri personel olduğu düşünülmüştür” notuyla kayıtlara girdi.

X1: Efendim abi

- Nasılsın?

X1: İyi akşamlar, buyur.

- Bu adamın kafasına şey düşmüş abi el çepmiş kalın fırça atmışlar el ayak tutmuyor.

X1: Valla karakol komutanına haber vermem lazım.

- Sorun değil.
1
KARAKOL HE DERSE GÖNDERİRİM 23 Kasım 2014 günü 17.19’da yapıldığı belirtilen bir başka görüşme de “(X1)’in askeri personel olduğu düşünülmüştür” notuyla kayıtlara girdi. X1: Efendim abi - Nasılsın? X1: İyi akşamlar, buyur. - Bu adamın kafasına şey düşmüş abi el çepmiş kalın fırça atmışlar el ayak tutmuyor. X1: Valla karakol komutanına haber vermem lazım. - Sorun değil.
X1: Bi adama bakak. Karakola bilgi veririm. He derse ambulans çağırır gönderirim.

- Tamam abi, haber bekliyorum.

X1: Tamam, ben arayayım şimdi.

- Varil atmışlar üzerine.

X1: Durumu acil mi yani?

- He he, acil acil.

X1: Tamam ben arayım, seni bilgilendiririm abi.
2
X1: Bi adama bakak. Karakola bilgi veririm. He derse ambulans çağırır gönderirim. - Tamam abi, haber bekliyorum. X1: Tamam, ben arayayım şimdi. - Varil atmışlar üzerine. X1: Durumu acil mi yani? - He he, acil acil. X1: Tamam ben arayım, seni bilgilendiririm abi.
BÖLÜK KOMUTANINI ARADIM

23 Kasım 2014 günü 15.51’de yapılan ve Aidiyet No: T06000002 olarak kaydedilen görüşmede ise bazı askerlerin IŞİD’liler üzerine ateş açmasının ardından yapıldığı düşünülen ifadeler yer aldı:

- Kaç defa sıktı?

- 4-5 defa... Bize gelin diyor bu tarafa.

- Ben şimdi geliyom, onun yanına giderim.

- Tamam.

- Ben şeyi aradım, bölük komutanını.

- Tamam.

- Karşılık vermeyin.
3
BÖLÜK KOMUTANINI ARADIM 23 Kasım 2014 günü 15.51’de yapılan ve Aidiyet No: T06000002 olarak kaydedilen görüşmede ise bazı askerlerin IŞİD’liler üzerine ateş açmasının ardından yapıldığı düşünülen ifadeler yer aldı: - Kaç defa sıktı? - 4-5 defa... Bize gelin diyor bu tarafa. - Ben şimdi geliyom, onun yanına giderim. - Tamam. - Ben şeyi aradım, bölük komutanını. - Tamam. - Karşılık vermeyin.
ŞEREFSİZ ASKER, AYAĞIMIZA SIKIYOR

Aynı gün 15.44’te yapılan görüşmede ise şu diyaloglar geçti:

- Abi şerefsiz asker ayaklarımıza sıkıyor. Ben de sıktım.

- Tamam karşılık vermeyin.

- Neresi açık?

- Çintek (?)
4
ŞEREFSİZ ASKER, AYAĞIMIZA SIKIYOR Aynı gün 15.44’te yapılan görüşmede ise şu diyaloglar geçti: - Abi şerefsiz asker ayaklarımıza sıkıyor. Ben de sıktım. - Tamam karşılık vermeyin. - Neresi açık? - Çintek (?)
SIKMIŞLAR, SANA ZAHMET BİR İLGİLEN

Bu görüşmenin hemen ardından, saat 15.47’de yine Ali isimli kişinin bir askerle yaptığı düşünülen bir başka görüşme ise kayıtlara şöyle geçti:

- Selamün aleyküm Ali, gizli bir şey yok inşallah.

- Abi dağ karakolundan kimseye ulaşamadım. Hasan Ali’yi aradım o da izinde, yaralandığı için.

Ali: Kim var?

- Nöbetçiler var. Bizimkiler devriye atarken onlara sıkmışlar sana zahmet bir ilgilen.
5
SIKMIŞLAR, SANA ZAHMET BİR İLGİLEN Bu görüşmenin hemen ardından, saat 15.47’de yine Ali isimli kişinin bir askerle yaptığı düşünülen bir başka görüşme ise kayıtlara şöyle geçti: - Selamün aleyküm Ali, gizli bir şey yok inşallah. - Abi dağ karakolundan kimseye ulaşamadım. Hasan Ali’yi aradım o da izinde, yaralandığı için. Ali: Kim var? - Nöbetçiler var. Bizimkiler devriye atarken onlara sıkmışlar sana zahmet bir ilgilen.