19 yaşındaki genç 6 saniyede rekor kırdı

21 Temmuz 2015 Salı, 10:53
Brezilya'da düzenlenen Rubik küpü turnuvasında Avusturalyalı genç 6 saniyede renkleri bir araya getirerek bir rekora imza attı.
Brezilya'da düzenlenen Rubik küpü turnuvasında Avusturalyalı genç 6 saniyede renkleri bir araya getirerek bir rekora imza attı.
AVUSTURALYALI GENÇ 6 SANİYEDE REKOR KIRDI

Brezilya'da gerçekleşen rubik küpü şampiyonasına Avusturalya'nın Melbourne şehrinden katılan Feliks Zemdegs,3×3×3'lük standart küpte tarihi bir rekor kırdı. Kübü, 6 saniyede bir araya getiren genç, bir önceki rekoru elinde bulunduran Collin Burns'i 0.44 saniyede geçerek tarihe adını yazdırdı.
AVUSTURALYALI GENÇ 6 SANİYEDE REKOR KIRDI Brezilya'da gerçekleşen rubik küpü şampiyonasına Avusturalya'nın Melbourne şehrinden katılan Feliks Zemdegs,3×3×3'lük standart küpte tarihi bir rekor kırdı. Kübü, 6 saniyede bir araya getiren genç, bir önceki rekoru elinde bulunduran Collin Burns'i 0.44 saniyede geçerek tarihe adını yazdırdı.
HER GÜN 6 SAAT

Zemdegs, şampiyonaya hazırlanırken bir ay boyunca her gün 6 saate yakın çalıştığını belirtti. Ayrıca zorla bu oyunu oynamanın sıkıcı olacağını, kişilerin ise bunu istedikleri zaman üzerinde çalışmaları gerektiğini belirtti.
HER GÜN 6 SAAT Zemdegs, şampiyonaya hazırlanırken bir ay boyunca her gün 6 saate yakın çalıştığını belirtti. Ayrıca zorla bu oyunu oynamanın sıkıcı olacağını, kişilerin ise bunu istedikleri zaman üzerinde çalışmaları gerektiğini belirtti.
RUBİK KÜBÜNÜ MACARLI MİMAR İCAT ETTİ

Rubik kübü, zeka kübü veya sabır kübü olarak da biliniyor. Macar heykeltıraş ve mimar Ernõ Rubik tarafından icat edilen mekanik bulmaca, hareketli yüzeylerden oluşuyor. 4 ÇEŞİT KÜP VAR Bu küp, başlıca dört şekilde piyasaya sürülüyor : 2×2×2'lik Mini Rubik Küpü, 3×3×3'lük standart küp, 4×4×4'lük Rubik'in İntikamı ve 5×5×5'lik Profesörün Küpü 6×6×6 ve 7×7×7 şeklinde olduğu biliniyor.
RUBİK KÜBÜNÜ MACARLI MİMAR İCAT ETTİ Rubik kübü, zeka kübü veya sabır kübü olarak da biliniyor. Macar heykeltıraş ve mimar Ernõ Rubik tarafından icat edilen mekanik bulmaca, hareketli yüzeylerden oluşuyor. 4 ÇEŞİT KÜP VAR Bu küp, başlıca dört şekilde piyasaya sürülüyor : 2×2×2'lik Mini Rubik Küpü, 3×3×3'lük standart küp, 4×4×4'lük Rubik'in İntikamı ve 5×5×5'lik Profesörün Küpü 6×6×6 ve 7×7×7 şeklinde olduğu biliniyor.