Vücudu doğal yollarla toksinlerden arındıran ve besin değeri yüksek olan çilek, vitamin ve antioksidan kaynağıdır. Üstelik kilo vermenize de yardımcı olur. 
İnsan vücudunun depolayabileceği toksin miktarı oldukça çoktur. Toksinler vücuttan atılmazsa birtakım semptomların oluşumuna yol açar.
Yorgun hissedersiniz, vücudunuzda akneler oluşur, soğuk algınlığına yakalanırsınız, stresli olursunuz...
1
Vücudu doğal yollarla toksinlerden arındıran ve besin değeri yüksek olan çilek, vitamin ve antioksidan kaynağıdır. Üstelik kilo vermenize de yardımcı olur. İnsan vücudunun depolayabileceği toksin miktarı oldukça çoktur. Toksinler vücuttan atılmazsa birtakım semptomların oluşumuna yol açar. Yorgun hissedersiniz, vücudunuzda akneler oluşur, soğuk algınlığına yakalanırsınız, stresli olursunuz...
Çilek toksin atmamıza yarayan besinlerden birdir. İşte çileğin faydaları...

Çilek; idrar sökücü, arındırıcı ve antioksidan özelliğe sahiptir.

A, C ve E vitamini yönünden zengindir.

Demir, K vitamini ve folik asit yönünden zengindir.
2
Çilek toksin atmamıza yarayan besinlerden birdir. İşte çileğin faydaları... Çilek; idrar sökücü, arındırıcı ve antioksidan özelliğe sahiptir. A, C ve E vitamini yönünden zengindir. Demir, K vitamini ve folik asit yönünden zengindir.
Kalbinizi korur.

Çileğin iltihap sökücü özelliği vardır, bu yüzden kas ağrısı ve tüm kemik hastalıklarına iyi gelir.

Çileğin içerisinde çözünür lifler bulunur, yani karbonhidrat emilimi için harika bir yardımcıdır ve kan şekeri seviyesini dengede tutar.

Kabızlığa karşı etkilidir.
3
Kalbinizi korur. Çileğin iltihap sökücü özelliği vardır, bu yüzden kas ağrısı ve tüm kemik hastalıklarına iyi gelir. Çileğin içerisinde çözünür lifler bulunur, yani karbonhidrat emilimi için harika bir yardımcıdır ve kan şekeri seviyesini dengede tutar. Kabızlığa karşı etkilidir.