"2. turda kaybetmek üzücü''

Wimbledon Tenis Turnuvası'nda 2. turda elenen tek erkeklerde 2 numaralı seribaşı Rafael Nadal, çatının kapatılması sırasında verilen aranın kendisi için iyi olmadığını ancak karara uymak durumunda olduğunu söyledi.

29 Haziran 2012 Cuma, 09:16
Abone Ol google-news

Kariyerinde Wimbledon'a ilk kez katılan, dünya klasmanında 100. sırada yer alan Çek Lukas Rosol'a 3-2 yenilerek turnuvaya ikinci turda veda eden Nadal, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı.

26 yaşındaki İspanyol tenisçi, setlerde 2-2'lik eşitlik varken havanın kararması nedeniyle çatının kapatılmasının ve bu nedenle yarım saat maça ara verilmesinin kendisi için iyi mi, kötü mü olduğu yönündeki soruya, ''Benim için iyi karar değildi. Ama sonuçta çatıyı kapadılar ve ben de kabul etmek zorundaydım. Rosol geri geldi ve 5. sette inanılmaz bir performans sergiledi. Yapabileceğim tek şey evime dönmek ve dinlenmek'' yanıtını verdi.
Nadal, ''Rosol sana göre çok mu iyiydi?'' sorusu üzerine, ''Bu sorunun cevabı çok basit. 5. sette çok iyi oynadı. İlk 3 sette ben iyi oynamadım'' dedi.

3 saat 18 dakika süren maçta iyi servis atıp ancak enerjisi düşük oynadığını belirten Nadal, rakibinin kendisine iyi karşılık verdiğini ve sert mücadele ettiğini kaydetti.
Wimbledon'a 2. turda veda ettiği için ne hissettiğinin sorulması üzerine Nadal şunları kaydetti:

''Çok üzgünüm. 2. tur maçıydı, yarı final ya da final değildi. Bu beni daha çok üzüyor. Bu bir spor, son dört ay benim için çok iyi geçmişti. Kariyerimin en iyi 4 ayıydı. Toprak kortta çok iyi bir sezon geçirdim. Ama buraya geliyorsunuz, hırslı bir rakiple oynuyorsunuz. Bu bir trajedi değil, sadece bir tenis maçı.''