300 milyon liralık 90 dakika

Galatasaray, 8 puan gerisinde olduğu lider Başakşehir’e karşı kazanamazsa şampiyonluk yarışında havlu atacak.

27 Haziran 2020 Cumartesi, 09:59
Abone Ol google-news

Galatasaray, 8 puan gerisinde olduğu lider Başakşehir’e karşı kazanamazsa şampiyonluk yarışında havlu atacak. Bu kötü sonucun kulübe zararı 35-40 milyon Avro’yu (yaklaşık 300 milyon TL) bulacak.

Süper Lig'de son 2 sezon şampiyon olarak rakiplerine göre ayakta kalmayı başaran Galatasaray'da maddi tehlike devam ediyor. Pandemi sürecinden döndüğü 2 maçta sadece 1 puan alarak zirvenin 8 puan gerisine düşen Cimbom, şampiyon olamazsa büyük bir gelir kaybı yaşayacak. Lider Başakşehir ile yarın deplasmanda karşılaşacak olan GS, puan kaybetmesi halinde şampiyonluk yarışında ‘Ben yokum' diyecek.

FUTBOLCU SATIŞI

Galatasaray, lig sıralaması primleri, yayın ve maç günü gelirlerinde düşüş yaşayacak. Şampiyonlar Ligi'ne katılamamanın bedeli de eklendiğinde 35-40 milyon Avro'luk bir kazanç kül olup gidecek. UEFA ile FFP anlaşmaları yapan sarı-kırmızılılar, vaat ettiği sözleri yerine getiremeyebilir. Futbolda başarının gelmemesi durumunda sarı-kırmızılılar, UEFA'dan ceza almanın önüne geçmek için futbolcu satışlarına yönelecek.