Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: İyi hal indirimi vicdanları yaralamaktadır

Singapur Sözleşmesinin Arabuluculuk Üzerine Yansımaları Sempozyumu'nda konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül kadın cinayetlerine dikkat çekerek iyi hal indiriminin vicdanları yaraladığını söyledi.

Yayınlanma: 05.12.2019 - 10:51
Abone Ol google-news

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yaptığı konuşmada kadına karşı şiddete dikkat çekerek şunları söyledi: "Kadına karşı şiddetin ortadan kaldırılması için önemli bir paydaş olan yargıdan adalet duygusunu incitmeyecek karar çıkması milletimizin beklentisidir. Zalimce cinayetlerin ardından görülen davalarda, somut ve hukuk temelli tatmin edici gerekçelere dayanmayan 'iyi hal' gibi soyut değerlendirmelerle canilere ceza indirimi yapılması vicdanları yaralamaktadır. Amacımız, hukukun kolaylaştırıcı imkanlarını harekete geçirmektir. Hukuk düzenlemeleri vatandaşın, toplumun beklentisine cevap vermek zorundadır" dedi. 

GÜL'DEN CEREN ÖZDEMİR'İN KATİL ZANLISI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Ordu'da balerin Ceren Özdemir'i evinin kapısının önünde kalbinden bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç'la ilgili olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gül, "Başsavcılık soruşturma yapıyor. Açıklama yapacaktır. Firar etmiş, aranıyormuş. Kolluk arıyordu. Bununla ilgili olarak Başsavcılık ciddi bir şekilde takip ediyor. 1 Aralık'ta firar etmiş." bilgisini paylaştı.  


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler