Ahmet Kaya şarkılarıyla müzikli oyun

Bir sürgün öyküsünün, Ahmet Kaya müzikleri eşliğinde anlatıldığı tiyatro oyunu “Hep Sonradan”ın provalarına, müzisyenin doğum günü olan 28 Ekim’de başlandı. Funda Alp, Didem Kaplan ve Cüneyt Yalaz’ın kaleme aldığı oyunun süpervizörlüğünü yönetmen ve senarist Onur Ünlü yapıyor.

29 Ekim 2018 Pazartesi, 22:41
Abone Ol google-news

Metin Göksel’in yönetiminde provalarına başlanan oyunun dramaturgisinde Prof. Dr. Beliz Güçbilmez’in, tasarımlarında ise Cem Yılmazer’in imzası var. Sahnede Ahmet Kaya’nın şarkılarını Kardeş Türküler yorumlayacak.

“Hep Sonradan” ekibinin tarifiyle “bir sürgünün, unutmanın, unutmak zorunda kalmanın hikâyesi” bu... Oyun “Unutmanın tersi nedir? Hatırlamak mı? Ya hiç unutmamak? Mümkün müdür?” diye soruyor... Yapımcılığını AN Yapım ve BGST Organizasyon’un üstlendiği “Hep Sonradan”, Paris’te sürgünde yaşayan Salih’in, çocukluk arkadaşı Ahmet Kaya ve müzikleri ile unutmama, hatırlama çabasını anlatıyor. Cüneyt Yalaz, İpek Erdem, Ahmet Melih Yılmaz, Saim Güveloğlu, Ferya Soysal ve Banu Açıkdeniz’in rol alacağı “Hep Sonradan” ocak ayında Uniq Hall’de prömiyer yapacak.