Aile hekimlerinden karar: Gitmiyoruz

ADANA'da aile hekimleri, 3 Ocak 2015'ten itibaren Aile Sağlığı Merkezleri'nde uygulamaya konulacak olan 'Cumartesi' nöbetlerine gitmeyeceklerini açıkladı.

25 Aralık 2014 Perşembe, 14:30
Abone Ol google-news

Adana Tabip Odası Aile Hekimliği Komisyonu, Adana Aile Hekimleri Derneği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Pratisyen Hekimlik Derneği, Türk Sağlık-Sen, Genel Sağlık-İş Sendikası, Dev-Sağlık İş, Türk Ebeler Derneği ve Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği üyeleri nöbet uygulaması ve çalışma saatleriyle ilgili yapılacak değişikliğe karşı, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde toplandı.

Kurumlar adına konuşan Türk Ebeler Derneği Adana Temsilcisi Uzman Ebe Filiz Yarıcı Atış, "Aile Sağlığı Merkezi'nde çalışanların 3 Ocak 2015 ve sonrasında nöbetlere gitmeyeceklerini duyuruyoruz. Uğruna çalıştığımız halkla karşı karşıya getirilmek isteniyoruz. Olup bitenler biz sağlık çalışanlarının canını acıtmaktadır. Haklarımız, mesleğimiz, geleceğimiz ve halkın nitelikli sağlık hizmeti alma hakkı için kararlılıkla sürdürdüğümüz mücadelemizi büyüterek devam ettireceğiz" dedi.